Gibson ES-335 Dot Reissue Figured Honey Burst 2004

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson ES-335 Dot Reissue Figured. Tym razem przepiękny egzemplarz w bardzo rzadkim dla tego modelu wykończeniu Honey Burst. W połączeniu z efektownym klonem płomienistym naprawdę robi ono wrażenie i zdecydowanie wyróżnia tę gitarę na tle innych egzemplarzy.  

Instrument z rocznika 2004,  powoli dobija do pełnoletności i powinien przypaść do gustu miłośnikom nieco starszych wypustów. Czegoś tak efektownego nie znajdziecie w tym budżecie wśród nówek. 

Gitara ma kilka rysek i jakichś niewielkich wgniotek, ale ogólnie jej stan jest bardzo dobry. Mając na względzie wiek trudno wymagać czegoś więcej. Normalne ślady użytkowania i tyle. Tak zachowany sprzęt zdecydowanie był szanowany.

Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku.  Instrument jest sprawny technicznie, nigdy nie miał żadnych nieprzyjemnych przygód i jest oczywiście wolny od wszelkich wad. Progi są w znakomitym stanie, konfiguracja w całości fabryczna. 

ES-335 to jeden z najbardziej udanych Gibsonów w historii. Był to pionierski instrument, w którym po raz pierwszy w historii marki zastosowano lity blok centralny. Taka gitara zachowała bogactwo brzmienia klasycznych hollow-body, ale potrafiła także lepiej od swoich poprzedniczek radzić sobie z dynamicznie rozwijającym się wówczas rockiem. Połączenie giętych, laminowanych płyt z mahoniowym sercem najwyraźniej przypadło muzykom do gustu. ES-335 spotykany jest w każdym niemal stylu, nierzadko widuje się go w rękach największych gitarzystów. To ponadczasowa gitara, która zrobiła gigantyczną karierę. 

Oferowany egzemplarz poza dostojnym wyglądem i oddychającym brzmieniem oferuje serię gibsonowskich smaczków takich jak mostek ABR-1, lakier nitrocelulozowy, czy binding na krawędziach progów. W gitarze zamontowano porządne klucze Grovera oraz zawodowe pickupy 57 Classic o charakterystyce PAF. Taka specyfikacja jest esencją stylu Gibsona i z pewnością nikogo nie rozczaruje. 

W zestawie z gitarą oferuję oczywiście oryginalny futerał.