Chcesz kupić najtaniej lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Gibson ES-335 Custom Memphis Cherry

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza poleca gitarę  elektryczną Gibson ES-335. To oczywiście klasyczna semi-hollow body w kultowym wykończeniu cherry. Ten egzemplarz to wersja plain z lakierem hi-gloss, a więc totalna klasyka. Gitara wyprodukowana w roku 2008. oczywiście w USA. Ponieważ specjalizująca się w wydmuszkach fabryka w Memphisstanowiła wówczas dywizję Custom Shopu ten instrument był sprzedawany jako CS. Na futerale widać zresztą napis Gibson Custom.

Gitara ma 10 lat, ale prezentuje się bardzo dobrze. Poza drobnymi śladami od wieszaka i mikroryskami nie doszukamy się na niej większych śladów użytkowania. Instrument jest oczywiście w pełni sprawny, wyregulowany i gotowy do gry. Wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę działa jak trzeba a progi nie mają praktycznie żadnych śladów użytkowania. Gitara stroi, gra i nie sprawia żadnych problemów.

ES-335 to jeden z najbardziej udanych Gibsonów w historii. Był to pionierski instrument, w którym po raz pierwszy zastosowano lity blok centralny. Taka gitara zachowała bogactwo brzmienia klasycznych hollow-body, ale potrafiła także lepiej od swoich poprzedniczek radzić sobie z dynamicznie rozwijającym się wówczas rockiem. Połączenie giętych, laminowanych płyt z klonowym sercem najwyraźniej przypadło muzykom do gustu. ES-335 spotykany jest w każdym niemal stylu muzycznym, nierzadko w rękach największych gitarzystów. To ponadczasowa gitara, która zrobiła gigantyczną karierę.

Oferowany egzemplarz poza dostojnym wyglądem i oddychającym brzmieniem oferuje serię gibsonowskich smaczków takich jak mostek ABR-1, lakier nitrocelulozowy, czy binding na krawędziach progów. W gitarze zamontowano porządne klucze Grovera oraz zawodowe pickupy 57 Classic o charakterystyce PAF.

W zestawie znajduje się oryginalny futerał. 

Back to top