Gibson ES-300 Hollow Body Kalamazoo 1949

SPRZEDANE
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson ES-300. Jest to wyprodukowany w legendarnej fabryce Kalamazoo, unikatowy w skali światowej, instrument hollow body z roku 1949, . Ten model był przed siedemdziesięciu laty jednym z flagowców marki Gibson a obecnie to kolekcjonerski klasyk o sporej wartości rynkowej. To wielka przyjemność móc zaprezentować go tutaj. W naszym kraju naprawdę ze świecą szukać takich rzeczy. Gitara jest wspaniałym kawałkiem historii i przepięknym przedmiotem z duszą, ale przede wszystkim w pełni grywalnym i użytecznym, absolutnie profesjonalnym instrumentem.

ES-300 to luksusowa i dostojna gitara. Zdobne markery i liczne bindingi w połączeniu z fantastycznym koniakowym wykończeniem oraz efektownym rysunkiem drewna naprawdę robią piorunujące wrażenie. Jeśli dodać do tego smaczki takie jak podstrunnica z brazylijskiego palisandru, nie przestaje człowieka opuszczać poczucie posiadania czegoś naprawdę wyjątkowego i ekskluzywnego.

Gitara ma dwa przetworniki P-90 Dogear. Ten model był pierwszym Gibsonem w historii wyposażonym w dwa pickupy. Co ciekawe, gitara nie ma przełącznika – wybór brzmienia następuje płynnie za sprawą potencjometru blend. Gitara doskonale odnajduje się w jazzie, ale jest bardzo uniwersalnym instrumentem, który znajdzie zastosowanie w pop-rockowych klimatach lat 60, bluesie, czy współczesnej rockowej alternatywie.

Jeśli chodzi o stan jest naprawdę super jak na gitarę, która ma ponad 70 lat. Piękne spękania lakieru, zmatowienia, pożółknięcia składają się na wspaniały, naturalny relic, który wciąż bardzo nieudolnie usiłują podrobić w Custom Shopie przy okazji tworzenia instrumentów fabrycznie postarzonych. Elektronika działa bez zarzutu, progi są oryginalne, w bardzo dobrym stanie. Ogólnie gitara jest ustawiona i gotowa do gry. Na pewno nie jest to eksponat do wstawienia do gabloty i podziwienia.

W zestawie widoczny na zdjęciach futerał.