Gibson ES-137C Custom Memphis Heritage Cherry Sunburst 2002

SPRZEDANE
Sprzedane!

Zachęcam do zakupu gitary elektrycznej Gibson Memphis ES-137C. Instrument to uwspółcześniona wersja słynnej jazzowej wydmuszki ES-175. Gitara, choć zachowała ogólny wygląd i charakterystykę pierwowzoru, jest sprzętem zdecydowanie bardziej uniwersalnym, pozwalającym z powodzeniem poruszać się w różnych stylach muzycznych.

W tym przypadku król jazzu przejął kilka cech z rockowego Les Paula, radzi więc sobie świetnie nie tylko z czystym brzmieniem, ale i  przesterami. Wewnątrz tradycyjnego, dużego pudła rezonansowego wykonanego z klonu znajduje się mahoniowy blok centralny, dzięki któremu gitara jest bardziej odporna na sprzężenia. Jest to gitara semi-hollow body jak ES-335, a nie full hollow body jak ES-175. Sercem elektroniki są zawodowe pickupy 498T/490R znane doskonale z modelu LP Custom. Poza jazzem doskonale brzmi na tej gitarze rockabilly, blues, country i rock alternatywny, w którym to gitary tego typu święcą w ostatnich dekadach triumfy.  Tak skonfigurowany instrument śmiało może mierzyć się także z repertuarem mocno rockowym, zwolenników przesterowanego brzmienia z odrobiną powietrza z pudła nie brakuje.

Gitara prezentuje się oszałamiająco. Przepiękny kształt broni się sam, ale ten egzemplarz dodatkowo wyróżnia efektowne wykończenie Heritage Cherry Sunburst. Lakier nitrocelulozowy użyty do wykończenia instrumentu jest oczywiście transparenty i widać przez niego efektowny rysunek klonu płomienistego zarówno na płycie wierzchniej jak i z tyłu. Nie zabrakło także kremowego, wielowarstwoego bindingu i trapezoidalnych markerów, czy złotego osprzętu, dzięki którym gitara wygląda luksusowo. Współczesne wypusty o takiej prezencji kosztują krocie i nawet podwojenie kwoty, którą zapłacić trzeba za mój instrument nie daje szans kupienia czegoś porównywalnego.

Instrument wyprodukowany w roku 2002, pochodzi z pierwszego roku produkcji tego modelu. Jak na sprzęt piętnastoletni wygląda świetnie. Znajdą się oczywiście drobne ślady normalnego użytkowania jak ryski, drobne wgniotki, czy typowe ślady upływu czasu na złotym osprzęcie, ale nic co psułoby ogólną prezencję. Stan techniczny jest idealny. Działa wszystko od A do Z, progi są w bardzo dobrym stanie, nie noszą śladów użytkowania. W zestawie znajduje się oczywiście oryginalny futerał.