Gibson ES-137 Classic Tri Burst 2007

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson ES-137 Classic. Jest to nieprodukowany od wielu lat, bardzo udany instrument semi-hollow body. Kształtem gitara przypomina klasyczne jazzowe pudło Gibson ES-175, ale pod względem specyfikacji jest czymś zdecydowanie bardziej uniwersalnym i współczesnym.
Jako jeden z nielicznych instrumentów semi-hollow spod bandery Gibsona, ES-137 posiada mahoniowy blok centralny, dzięki któremu instrument wyróżnia się nie tylko wysoką odpornością na sprzężenia, ale również niespotykanym w tego typu konstrukcjach rockowym zacięciem. Typowo jazzowa budowa w połączeniu ze znanymi z modelu Les Paul Custom przetwornikami Gibson 498T/490R, pozwala nie tylko poruszać się po brzmieniach czystych, ale również nie żałować przesteru. To idealna gitara do klasyki jazzu, bluesa, czy rockabilly, ale w świecie współczesnego rocka alternatywnego będzie się czuła również jak ryba w wodzie. Co tu dużo pisać, na podobnej gitarze grywał bardzo często Matthew Followill z Kings of Leon, podobną, wersji na P-90 ma także Billie Joe Armstrong z Green Day.
Gitarę zdecydowanie wyróżnia spektakularny wygląd. Trzykolorowy sunburst znakomicie podkreśla efektowne płyty z klonu płomienistego. Gitara wygląda bardzo dostojnie i robi niesamowite wrażenie. W tym budżecie nie da się kupić niczego bardziej kunsztownego. We współczesnej ofercie Gibsona nie ma dla tego modelu żadnej ciekawej alternatywy.

Gitara powstała w roku 2007. Jak na ten wiek zachowana jest w bardzo dobrym stanie – posiada drobne ślady użytkowania w postaci rysek, drobnych wgniotek, ale wszystko to drobnica bez wpływu na ogólną prezencję. Technicznie wszystko w najlepszym porządku. Progi są w świetnym stanie, mają naprawdę minimalne ślady użytkowania i na pewno nic nie trzeba z nimi robić.

Zdecydowanie polecam miłośnikom semi-hollow, mniej oklepanych Gibsonów a przede wszystkim muzykom chcącym w swoim brzmieniu słyszeć odrobinę podmuchu z pudła. To wysokiej klasy instrument, który z robi niesamowite wrażenie.