Gibson ES-137 Classic Blue Burst Bigsby 2005

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Opis

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę elektryczną Gibson Custom Memphis ES-137 Classic. Tym razem egzemplarz w efektownym i bardzo rzadkim wykończeniu Blue Burst z fantastycznym dodatkiem w postaci oryginalnego Bigsby. Instrument to uwspółcześniona wersja słynnej jazzowej wydmuszki ES-175. Gitara, choć zachowała ogólny wygląd i charakterystykę pierwowzoru, jest sprzętem zdecydowanie bardziej uniwersalnym, pozwalającym z powodzeniem poruszać się w różnych stylach muzycznych. 

W tym przypadku król jazzu przejął kilka cech z rockowego Les Paula, radzi więc sobie świetnie nie tylko z czystym brzmieniem, ale i  przesterami. Wewnątrz tradycyjnego, dużego pudła rezonansowego wykonanego z klonu znajduje się mahoniowy blok centralny, dzięki któremu gitara jest bardziej odporna na sprzężenia. Jest to gitara semi-hollow body jak ES-335, a nie full hollow body jak ES-175. Sercem elektroniki są zawodowe pickupy 498T/490R znane doskonale z modelu LP Custom. Poza jazzem doskonale brzmi na tej gitarze rockabilly, blues, country i rock alternatywny, w którym to gitary tego typu święcą w ostatnich dekadach triumfy.  Tak skonfigurowany instrument śmiało może mierzyć się także z repertuarem mocno rockowym, zwolenników przesterowanego brzmienia z odrobiną powietrza z pudła nie brakuje.

Gitara prezentuje się oszałamiająco.  Lakier nitrocelulozowy użyty do wykończenia instrumentu jest oczywiście transparenty i widać przez niego efektowny rysunek klonu płomienistego zarówno na płycie wierzchniej jak i z tyłu. Nie zabrakło także kremowego, wielowarstwoego bindingu i trapezoidalnych markerów, czy złotego osprzętu, dzięki którym gitara wygląda luksusowo. Współczesne wypusty o takiej prezencji kosztują krocie i nawet podwojenie kwoty, którą zapłacić trzeba za mój instrument nie daje szans kupienia czegoś porównywalnego. 

Instrument wyprodukowany w roku 2005. Jak na sprzęt dwunastoletni wygląda świetnie. Znajdą się oczywiście drobne ślady normalnego użytkowania jak mikroryski czy drobne wgniotki, ale nic co psułoby ogólną prezencję. Stan techniczny jest idealny. Działa wszystko od A do Z, wszystkie części są oryginalne. Progi są w bardzo dobrym stanie, mikroskopijne ślady.

W zestawie oryginalny futerał z czarnym pluszem i kurtyną.