Gibson ES-135 Natural 2003

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę semi-hollow body Gibson ES-135. 

Instrument jest jednym z gibsonowskich klasyków. Pierwotnie produkowany był  już w latach 1956-1958, a więc w złotym okresie firmy, kiedy dosłownie rok po roku powstawały nowe, często rewolucyjne projekty gitar elektrycznych.   Po dekadach nieobecności w katalogach  unowocześniony nieco ES-135 powrócił na początku lat 90.  Współcześnie gitara znowu nie jest produkowana w związku z czym nie da się kupić nowego egzemplarza. Niespecjalnie widać też w ofercie producenta godną alternatywę. Jeśli chodzi o współczesne gitary tego typu to  w tej cenie nie kupicie nawet jakiegoś żałosnego ES-a Studio, który jest gitarą okrojoną dosłownie ze wszystkiego i bardzo biednie wyglądającą. Moim zdaniem wybór jest prosty, nic lepszego na tym pułapie cenowym po prostu nie ma. 

Gitara podobnie jak zrodzony troszkę później ES-335 jest instrumentem z pogranicza jazzu, bluesa i rocka.  Duże pudło rezonansowe z archtopem ma wewnątrz niwelujący sprzężenia lity blok pozwalający swobodniej poruszać się również w rejonie brzmień przesterowanych. GItara oferuje  zatem nie tylko głębokie, ciemne, czyste barwy, ale sprawdzi się także w szeroko pojętej rockowej alternatywie oferując staroświecki  brud i zadziorność. Gitara ma ten charakterystyczny, pudłowy vintage sound i głębię nieosiągalną dla litych instrumentów, jedocześnie oferuje jednak funkcjonalność niedostępną dla gitar typowo jazzowych. Sercem elektroniki są pasujące idealnie do charakteru tej gitary przetworniki 57 Classic nawiązujące do PAF-ów sprzed dziesięcioleci. 

Ten egzemplarz wyprodukowany został w roku 2003, jest to więc jeszcze Gibol w starym stylu, sprzed ery rewolucji i kontrowersyjnych nowinek.  Gitara jest klasycznie piękna. Naturalne wykończenie lakierem nitro,  piękne faktury giętych, klonowych płyt, palisandrowa podstrunnica i  kremowy binding składają się na znakomitą prezencję tego instrumentu. Niczego więcej naprawdę nie potrzeba.

Gitara w bardzo dobrym stanie. Ślady użytkowania są wyłącznie kosmetyczne. Technicznie wszystko w najlepszym porządku. Działa wszystko od A do Z, gitara jest wolna od wszelkich wad i niemodyfikowana. 

W zestawie futerał.

Back to top