Gibson ES-125 TDC Sunburst 1965

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson ES-125 TDC. To zapierający dech w piersiach vintage’owy instrument hollow body z roku 1965, a więc totalny klasyk ze złotego okresu marki i prawdziwy autentyk z epoki, z którym żadne reedycje równać się nie mogą. Gitara to nie tylko wspaniały pod względem muzycznym vintage’owy instrument o wspaniałej konfiguracji i zabójczej prezencji, ale także popisowa ozdoba każdej kolekcji. Taki instrument nie tylko sprawi Wam radość podczas codziennego obcowania z gitarą, ale również ma szansę okazać się wspaniałą lokatą kapitału.

ES-125 występował w różnych, znacznie różniących się od siebie konfiguracjach. Ten egzemplarz to najbardziej ceniona i uniwersalna brzmieniowo wersja z dwoma przetwornikami P90 (częściej występują z jednym) i mostkiem ABR-1 z nylonowymi siodełkami (częściej występują z jazzowym podstawkiem). Taki instrument sprawdzi się doskonale w wielu muzycznych stylach. Doskonale czuje się jazzie, bluesie, wszelakich pop-rockowych klimatach retro oraz współczesnej alternatywie.

Gitara w świetnym stanie ogólnym. Ma wspaniały naturalny relic z całą gamą naturalnych spękań lakieru i osadów na osprzęcie oraz trochę typowych śladów użytkowania. Tak wyglądające instrumenty mogą stanowić niedościgniony wzór dla fabrycznych postarzeń. Efekt jest po prostu niepodrabialny. Jeśli chodzi o stan techniczny i modyfikacje to oprócz progów i siodełka, które musiały zostać już wymienione, wszystko jest wciąż oryginalne. Gitara jest w pełni sprawna i przygotowana lutniczo do gry przez kolejne dekady. Regulacja gryfu działa jak trzeba, elektronika również. To przepiękny i w pełni grywalny instrument o szczególnej wartości. Zdecydowanie polecam.

W zestawie widoczny na zdjęciach futerał.