Gibson EC-10 Cherry Red 1998 USA

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę elektroakustyczną Gibson EC-10 Standard. Instrument w wykończeniu Cherry Red, wyprodukowany w roku 1998.  

Gitara jest dość unikatowa i trudna do kupienia. Kto wie, czy znajdzie się w Polsce jeszcze jakiś egzemplarz poza moim. 

EC-10 to zawodowy akustyk typu mini-jumbo wykonany w całości z litego drewna (żadnych laminatów). Mamy tutaj płytę wierzchnią ze świerku sitkajskiego, klonowe boczki i tył, palisandrową podstrunnicę oraz gryf z klonu płomienistego w efektowne prążki. Gitara ma charakterystyczny dla marki Gibson most w kształcie wąsów, efektowne zakończenie podstrunnicy i zdecydowanie zwraca na siebie uwagę intensywnie czerwonym kolorem. Jako że jest to sprzęt stworzony do profesjonalnego, scenicznego grania w specyfikacji znajdziemy także znakomitej klasy elektronikę Fishman Prefix Pro z rozbudowanym korektorem. Gitara ma całkiem smukły jak na Gibsona profil gryfu – gra się na niej niezwykle komfortowo. 

Poza bardzo solidną specyfikacją, miłośnikom marki przypadnie z pewnością do gustu rocznik gitary. Gibsony z lat 90 są powszechnie szanowane, instrumenty z tego okresu uchodzą za bardzo dobrze brzmiące, dlatego ich ceny na rynku wtórnym trzymają wysoki poziom. 

Instrument ma 22 lata. Znajdą się na nim charakterystyczne dla lakieru nitro oznaki upływu czasu jak smugi na główce, trudne do uchwycenia na zdjęciach, charakterystyczne dla starszych Gibsonów spękania (weather checkings) oraz inne typowe ślady użytkowania (trochę rysek, parę wgniotek, małe odpryski lakieru na szczycie główki). Wszystko to tylko kosmetyka bez wpływu na brzmienie, walory użytkowe i ogólną prezencję. Instrument był własnością jednego z czołowych polskich gitarzystów i nie leżał w szafie, dlatego nie jest może jak nowy, ale jak na swój wiek prezentuje się naprawdę super. 

Gitara nie był naprawiana, nie miała złamanej główki, ani innych nieprzyjemnych przygód, które należałoby tu odnotować. Progi były szlifowane i aktualnie nic nie trzeba z nimi robić. Działa wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę.

W zestawie z gitarą sprzedaję oryginalny, dedykowany do tego modelu futerał (brakuje jednej klamry) oraz papiery od producenta.

Zdecydowanie polecam. Fajny rocznik, wyszukany model, świetna specyfikacja i efektowny wygląd. W kontekście nowych Gibsonów ze sklepu rewelacja również pod względem cenowym.