Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Gibson Custom Memphis ES-Les Paul 2014 Light Burst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Dzisiaj prezentuję efektowną i trudną do znalezienia na rynku wtórnym gitarę elektryczną Gibson ES-Les Paul. Egzemplarz w fenomenalnym wykończeniu Light Burst wyprodukowany w roku 2014. Gitara ma perfekcyjny, charakteryzujący się dużą różnorodnością top oraz mistrzowski ciemnobrązowy tył z efektownym rysunkiem drewna.

Jest to instrument dokładnie taki, jak jego nazwa wskazuje.  Konstrukcyjnie to semi hollow o kształcie i wymiarach Les Paula.  Nie ma litego korpusu lecz mahoniowy blok centralny i zbudowana jest metodami typowymi dla gitar hollow body, a więc klejona z giętych płyt laminatu (oddzielnie tył, przód i boczki). Taki  Les Paul ze skrzypcowymi „f-holes” oraz bindingiem również na tyle korpusu wygląda naprawdę luksusowo i do tego jest superlekki. Ten egzemplarz waży jedynie 2,75 kg, więc z pewnością nie umęczy gitarzysty podczas koncertu.

Pod względem osprzętu i ogólnej prezencji ta gitara bardzo przypomina LP z serii Historic. Mamy tutaj tradycyjne klucze Klusona, wskaźniki pod gałkami oraz mostk ABR-1. Bardzo podobnie wyposażone są „erki”. Jeśli chodzi o elektronikę to jej sercem są pickupy Gibson MHS  (Memphis Historic Spec), które nawiązują do pierwotnych PAF-ów z lat pięćdziesiątych. Dzięki nim oraz swojej unikatowej konstrukcji gitara ma głębokie, dość ciemne, bogate brzmienie przypominające w stylu gitar z rodziny ES.

Gitara w stanie sklepowym. Nie ma śladów użytkowania, prezentuje się zupełnie jak nowa. Minimalne ślady znajdą się na futerale, ale też wygląda on bardzo świeżo. Technicznie wszystko ok  – gitara działa stroi i nie sprawia najmniejszych problemów. W zestawie poza oryginalnym futerałem znajduje się certyfikat oraz checklista z kontroli jakości. Jest to komplet identyczny jak sklepowy jednak w zdecydowanie przystępniejszej cenie.