Gibson Custom Memphis ES-335 Figured Cherry

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Opis

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Custom Memphis ES-335. To oczywiście klasyczna semi-hollow body w kultowym wykończeniu cherry. Egzemplarz w  ekskluzywnej wersji figured, a więc zbudowany z płyt charakteryzujących się pięknym rysunkiem klonu płomienistego. Jest to oczywiście wersja hi-gloss, a nie satin. Wygląda naprawdę niesamowicie. 

Gitara wyprodukowana w roku 2011. Powstała w USA, w fabryce w Memphis specjalizującej się w budowaniu hollow body i będącej w owym czasie oficjalną dywizją Custom Shopu. 

Instrument ma siedem lat, ale prezentuje się znakomicie i wygląda niemal jak nowy.  Mikroryski na lakierze i pickguardzie widoczne jedynie w dobrym oświetleniu to jedyne ślady użytkowania. Gitara wygląda więc nie gorzej niż niejeden egzemplarz ze sklepowej wystawy, na którym pograło sobie kilka osób. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porzadku. Gitara jest w pełni sprawna, wyregulowana i gotowa do gry. Wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę działa jak trzeba a progi nie mają śladów użytkowania. 

ES-335 to jedna z najbardziej udanych Gibsonów w historii. Był to pionierski instrument, w którym po raz pierwszy w historii marki zastosowano lity blok centralny. Taka gitara zachowała bogactwo brzmienia klasycznych hollow-body, ale potrafiła także lepiej od swoich poprzedniczek radzić sobie z dynamicznie rozwijającym się wówczas rockiem. Połączenie giętych, laminowanych płyt z mahoniowym sercem najwyraźniej przypadło muzykom do gustu. ES-335 spotykany jest w każdym niemal stylu, nierzadko widuje się go w rękach największych gitarzystów. To ponadczasowa gitara, która zrobiła gigantyczną karierę. 

Oferowany egzemplarz poza dostojnym wyglądem i oddychającym brzmieniem oferuje serię gibsonowskich smaczków takich jak mostek ABR-1, lakier nitrocelulozowy, czy binding na krawędziach progów. W gitarze zamontowano porządne klucze Grovera oraz zawodowe pickupy 57 Classic o charakterystyce PAF. Taka specyfikacja jest esencją stylu Gibsona i z pewnością nikogo nie rozczaruje. 

W zestawie jest checklista z Custom Shopu, certyfikat autentyczności oraz nieoryginalny futerał. 
Back to top