Gibson Chet Atkins Tennessean Trans Orange 1993

Sprzedane

10,999 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę elektryczną Gibson Chet Atkins Tennessean. To bardzo rzadki, wartościowy zarówno dla muzyka jak i kolekcjonera instrument typu semi-hollow body.

GItara obecnie nie jest produkowana, ten egzemplarz powstał w roku 1993, pochodzi więc z szanowanego okresu w produkcji Gibsona jakim są wczesne lata 90. Instrumenty z tamtego okresu uchodzą za bardzo udane zarówno pod względem brzmieniowym jak i jakości wykonania oraz są wolne od kontrowersyjnych innowacji, które pojawiły się w XXI wieku. Niezależnie od tego czy kult lat 90 jest faktycznie uzasadniony, ceny instrumentów z tamtego okresu z roku na rok konsekwentnie szybują w górę. 

Dzisiejszy instrument budzi jak najbardziej słuszne skojarzenia z gitarami marki Gretsch. Zanim Chet Atkins przeniósł się w roku 1980 do Gibsona był w końcu  najważniejszą twarzą tej marki. Gibson na szczęście potraktował godnie amerykańskiego wirtuoza i przez lata wyprodukował wiele fantastycznych instrumentów sygnowanych jego nazwiskiem. Cieszą się one dużym uznaniem i stanowią ciekawą kartę w historii marki. 

GItara w kultowym wykończeniu Transparent Orange. Pod względem konstrukcyjnym jest to klasyczny instrument semi-hollow z klonowym pudłem rezonansowym wyposażonym w blok centralny. Na gryf składa się klonowa szyjka oraz  poszukiwana hebanowa podstrunnica. Gitara ma elektronikę opartą o dwa humbuckery Gibson 490, które dodatkowo wyposażone są w możliwość rozłączania cewek. Tak skonfigurowany instrument jest bardzo uniwersalny i radzi sobie równie dobrze z brzmieniem przesterowanym jak i czystym. Niesamowitej prezencji oraz ciekawych możliwości brzmieniowych w klimacie retro dodaje także modyfikacja w postaci oryginalnego Bigsby i mostka z rolkowymi siodełkami. Instrument z takim dodatkiem prezentuje się doskonale.

GItara ma 30 lat, ale jest zachowana w bardo dobrym stanie. Znajdzie się oczywiście kilka powierzchownych śladów użytkowania w postaci delikatnych obić, czy jakichś rysek, ale w żadnym razie nie są to poważne sprawy. Pod względem technicznym wszystko jest w jak najlepszym porządku. GItara jest w pełni sprawna, ustawiona i gotowa do gry. Progi są w świetnym stanie. 

Polecam ten instrument zarówno miłośnikom jazzu, klasycznego r’n’r jak i szeroko pojętej współczesnej alternatywy. Sound oferowany przez gitary tego typu  jest ponadczasowy i znajduje swoje zastosowanie niezależnie od panującej mody.

W zestawie jest oryginalny, brązowy futerał z różowym wnętrzem i charakterystyczną dla tego rocznika kurtyną.