Fender Twin Amp Pro Tube

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje znakomite combo lampowe Fender Twin Amp. 

Jest to należąca do serii Pro Tube unowocześniona nieco wersja klasycznego Twin Reverba.  Wzmacniacz z górnej półki, wyprodukowany w USA. Kiedy był w sklepach kosztował zawrotną sumę i był jednym z flagowców firmy. Zdecydowanie warto się nim zainteresować ze względu na fakt, że łączy on w sobie wszystkie zalety starego Twina 65 (łącznie z wyglądem) z odrobinką, dyskretnie przemyconej nowoczesności, która sprawia, że wzmacniacz stał się znacznie bardziej funkcjonalny i dostosowany do współczesnych realiów. 

Combo jak na Twina przystało dysponuje dużym zapasem mocy (100W) pozwalającym uzyskiwać nawet na bardzo wysokim poziomie głośności naprawdę czyste brzmienie.  Taka charakterystyka sprawdza się w gatunkach takich jak pop, funk, country i oczywiście w jazzie. Potężna fenderowska szklanka jest także doskonałą platformą do pedalbordu. Twiny stanowią bardzo transparentną bazę dla wszelkiej maści kostek.

Oczywiście we wzmacniaczu takim jak ten nie mogło zabraknąć fantastycznego sprężynowego reverbu oraz lampowego vibrato.  Te dwa ponadczasowe efekty były przez lata integralną częścią wzmacniaczy Fendera i wpisały się na stałe w brzmieniową paletę oferowaną przez tę markę. Jak widać wszystkie cechy najpopularniejszej lampy Fendera w historii zostały zachowane. Miłośnicy klasyki będą zachwyceni, żadnych świętości nie zbrukano. Wszystko to, co zapewniło Twinom ich niekwestionowany status jest w przypadku tego wzmacniacza na swoim miejscu.

Jeśli chodzi o innowacje to trudno im nie przyklasnąć. Jak wiecie stare Twiny miały dwa prawie identyczne czyste kanały. To absurdalne z dzisiejszej perspektywy rozwiązanie zastąpiono w Twin Ampie w najbardziej oczywisty sposób – zastępując jeden z nich znaczni kanałem przesterowanym. Mamy więc do dyspozycji poza tradycyjnymi funkcjonalnościami Twina jeszcze wbudowany rasowy drive ze sporym zakresem gainu, który pozwoli nam poruszać się po każdym stylu muzycznym bez użycia kostek. Wzmacniacz wyposażono także w odłączaną footswitchem pętlę efektów z regulowanymi poziomami, redukcję mocy do 25W a także cyfrowy wskaźnik zużycia lamp. 

Jeśli chodzi o wygląd i stan techniczny to działa znakomicie i wygląda jak nowy. W zestawie jest fabryczny przełącznik nożny, który zmienia kanały, włącza reverb i tremolo oraz steruję pętlą efektów. Dorzucam też szyty na miarę pokrowiec.

Gitara wystąpiła jako dekoracja i nie jest przedmiotem sprzedaży.


 

 

Back to top