Fender Telecaster Thinline Natural 1976

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Telecaster Thinline z roku 1976.

To wspaniały, niełatwy do znalezienia wariant tele, w którym oprócz magii starych fenderów znajdziemy całkiem sporo z gitary hollow body.

Na rynku spotkać można kilka współczesnych wersji tego modelu (od budżetowych, po custom shopy za miliony), ale to wszystko nic, bo tu macie do czynienia z oryginalnym egzemplarzem z epoki. Nawet najlepsza reedycja nie podskoczy ani wyglądem, ani brzmieniem, ani oczwyście prestiżem.

Instrument pięknie się prezentuje – ma całą feerię stylowych śladów użytkowania i upływu czasu, które składają się na jego autentyczny, vintage’owy wygląd, z którym fabryczne postarzenie nowego egzemplarza równać się nie może. Spękania lakieru, przebarwienia, obicia, ryski to wszystko zebrane przez 46 lat pamiątki, które składają się na historię tej gitary. Miłośnikom takiej stylistki ślinka na pewno pocieknie po brodzie, a zwolenników „igiełek” i tak nie przekonam.

Co ciekawe gitara nie była modyfikowana. Pickupy i osprzęt są oryginalne, wciąż fabryczne są także progi, które były w przeszłości szlifowane i nie są już najwyższe, ale też nie ma z nimi żadnych problemów, bo gitara stroi, jest świetnie ustawiona i w pełni grywalna, więc warto je zachować jak najdłużej. Jeśli chodzi o kwestie techniczne to wszystko działa jak należy i nic nie trzeba robić.

Gitara to nie tylko kolekcjonerski zabytek, ale naprawdę poważny, świetnie brzmiący instrument, który dodatkowo wyróżnia się swoją nietuzinkowością i oryginalną specyfikacją. Z pewnością spodoba się komuś chcącemu wyróżnić się nieco z gitarowego tłumu. Ten egzemplarz jest superlekki (3,08 kg) i brzmi z charakterystyczną dla starych instrumentów miękkością. Jestem przekonany, że na tym polu nie będzie żadnego rozczarowania, bo to zdecydowanie wyróżniająca się klasą brzmienia gitara. Myślę też, że to bardzo dobra lokata – roczniki jeszcze wcześniejsze są już dziś zdecydowanie droższe niż moja propozycja cenowa, a ich wybór jest bardzo ograniczony.

Zdecydowanie warto się zainteresować.