Fender Telecaster Select USA Violin Burst 2012

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Telecaster Select. Instrument z najwyższej półki, prestiżowy i niezwykle efektowny wizualnie. Gitara niejako zaprzecza pierwotnej koncepcji telecastera, która zakładała prostotę i surowy styl tego instrumentu. W serii Select Fender zaszalał i uczynił ze swoich popularnych modeli gitary ociekające egzotyką i luksusem. Elegancja i rozmach jak PRS-ach czy Gibsonach jak widać w żelaznej klasyce Fendera również sprawdza się doskonale.

Gitara ma tradycyjny dla tele jesionowy korpus. Tym razem jednak naklejono na niego wyselekcjonowany top, który wykończono przepięknym malowaniem violin burst. Gitara ma naturalny binding i transaprentny tył w kolorze ciemnego brązu. Do takiego królewskiego wręcz korpusu dopasowano przepiękny gryf z klonu ptasie oko, na którym znalazł się okolicznościowy medalion upamiętniający tę piękną serię. Całość prezentuje się naprawdę wykwintnie. Od razu widać, że tym razem telecaster to nie proste wiosło złożone z części walających się po garażu, ale dopracowane w każdym detalu cacko.

W parze z najwyższej klasy materiałami idzie w modelu Select reszta specyfikacji. Gitara ma blokowane klucze, poprawiające ergonomię frezy z tyłu i przy łączeniu gryfu z korpusem oraz zawodową elektronikę. To bardzo wszechstronna, raczej nowoczesna odsłona telecastera, która sprawdzi się w wielu stylach muzycznych. 

Gitara wyprodukowana w roku 2012. Ma parę lat, ale zdecydowanie nie zdradza swojego wieku.  Parę drobnych śladów z tyłu korpusu to  w zasadzie jedyne oznaki użytkowania. Sprzęt robi wrażenie praktycznie nowego i trudno wymagać czegoś więcej od używanej gitary. Zużycie jest oczywiście zerowe, stan techniczny idealny. Seria Select nie jest obecnie produkowana i nie ma dla niej sensownej alternatywy pośród nowych gitar Fendera.

W komplecie z gitarą sprzedaję oryginalny, tweedowy Futerał G&G w dedykowanej do modelu Select wersji. Sam futerał tej klasy do wydatek grubo ponad 1000 zł. 

Zdecydowanie polecam.