Fender Telecaster American Select Violin Burst 2012

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Telecaster Select. Instrument z najwyższej półki, prestiżowy i niezwykle efektowny wizualnie. Gitara niejako zaprzecza pierwotnej koncepcji telecastera, która zakładała prostotę i surowy styl tego instrumentu. W serii Select Fender zaszalał i uczynił ze swoich popularnych modeli gitary ociekające egzotyką i luksusem. Elegancja i rozmach jak PRS-ach czy Gibsonach jak widać w żelaznej klasyce Fendera również sprawdza się doskonale.

Gitara ma tradycyjny dla tele jesionowy korpus. Tym razem jednak naklejono na niego wyselekcjonowany top, który wykończono przepięknym malowaniem violin burst. Gitara ma naturalny binding i transaprentny tył w kolorze ciemnego brązu. Do takiego królewskiego wręcz korpusu dopasowano przepiękny gryf z klonu ptasie oko, na którym znalazł się okolicznościowy medalion upamiętniający tę piękną serię. Całość prezentuje się naprawdę wykwintnie. Od razu widać, że tym razem telecaster to nie proste wiosło złożone z części walających się po garażu, ale dopracowane w każdym detalu cacko.

W parze z najwyższej klasy materiałami idzie w modelu Select reszta specyfikacji. Gitara ma wygodny gryf ze zmiennym radiusem podstrunnicy, blokowane klucze, poprawiające ergonomię frezy z tyłu i przy łączeniu gryfu z korpusem oraz zawodową elektronikę. To bardzo wszechstronna, raczej nowoczesna odsłona telecastera, która sprawdzi się w wielu stylach muzycznych.

Gitara wyprodukowana w roku 2012. Ma już dziesięć lat, ale zdecydowanie nie zdradza swojego wieku i wygląda jak nowa. Drobne ślady użytkowania znajdą się na futerale, ale sama gitara jest naprawdę w świetnym, kolekcjonerskim stanie i trudno wymagać czegokolwiek więcej od instrumentu w tym wieku. Technicznie wszystko w najlepszym porządku, progi w znakomitej kondycji.

W komplecie z gitarą sprzedaję oryginalny, tweedowy Futerał G&G w dedykowanej do modelu Select wersji. Sam futerał tej klasy do wydatek ponad 1000 zł. W komplecie są także papiery, dostajecie więc elegancki, sklepowy komplet.

W gratisie dorzucam straplocki.

Zdecydowanie polecam.

 

 

 

 

Back to top