Fender Telecaster Elite Butterscotch Blonde 2018

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Telecaster American Elite.

To wyprodukowany w USA, jeden z najwyższych modeli Fendera. Instrument charakteryzuje zgrabne połączenie telecastera o klasycznym wyglądzie z serią innowacji wpływających na ergonomię oraz brzmienie. Z jednej strony mamy tutaj typowe dla najstarszych telecasterów materiały (jesionowy korpus i kolonwy gryf) i charakterystyczne dla vintage’owych tele wykończenie Butterscotch Blonde, z drugiej sporo ciekawych nowinek.

Model Elite jest znacznie wygodniejszy i bardziej ergonomiczny niż klasyczny telecaster. Wcięcie na brzuch i łagodnie złagodzony korpus w miejscu łączenia gryfu sprawiają, że gitara jest mniej kanciasta i toporna. Uwspółcześnione zostały także parametry szyjki, która otrzymała zmienny profil (przechodzi z C do D), zmienny radius podstrunnicy (9,5-14 cala) oraz satynowe wykończenie. To wszystko sprawia, że ten tradycyjnie wyglądający instrument stał się niezwykle komfortowy i pod względem wygodny zdecydowanie przewyższa typowe Fendery. Poza tym gitara stała się znacznie prostsza w obsłudze. Żywcem ukradziony z gitar Music Man sposób regulacji gryfu sprawia, że zapanować nad krzywizną gryfu będziecie mogli w bardzo prosty i bezpieczny sposób.

Serię Elite charakteryzuje także wysokiej klasy elektronika i osprzęt. W gitarze zastosowano bezszumowe pickupy Noiseless czwartej generacji, przełącznik S-1 pozwalający uzyskać dostęp do dodatkowych brzmień i oczywiście blokowane klucze.

Poza tym wszystkim uwagę zwraca drobny niuans wizualny. Czarny, korespondujący z plastikami binding wokół korpusu bardzo odważnie przenosi klasyczny projekt Leo Fendera do XXI wieku. Interesująca wariacja na temat klasyki.

Gitara wyprodukowana w roku 2018, a więc jeszcze bardzo świeża. Poza ryskami na pickguardzie nie ma większych śladów użytkowania i wciąż robi wrażenie raczej nowej niż używanej. Stan techniczny jest nienaganny. Działa wszystko od A do Z, progi są w znakomitym stanie. W zestawie oryginalny futerał wysokiej klasy oraz certyfikat. Gratis także straplocki. Ta gitara jako nowa kosztowała ponad 8 tysięcy złotych. Tutaj macie to samo, bez większych kompromisów, stosownie taniej.