Fender Telecaster Custom Shop Limited 1955 Journeyman Blonde 2021

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje wyjątkową gitarę Fender Telecaster Limited 1955 Journeyman. To limitowany, wysoki model Custom Shop, który charakteryzuje się znakomitą, inspirowaną stylem vintage specyfikacją oraz naprawdę obłędnym wyglądem. Jeśli potrzebujecie fenderowskiej klasyki w najlepszym wydaniu, warto rozważyć tę znakomitą propozycję z naprawdę górnej półki.

Gitara w kanonicznej dla telecastera specyfikacji jesion + klon. Korpus w klasycznym kolorze Blonde wykonano z wyselekcjonowanego kawałka o efektownym, bardzo drobnym usłojeniu. Gryf z kolei wyróżniają nie tylko efektowne prążki klonu płomienistego, ale także powalające, niemal ciemnobrązowe wykończenie typu roasted. Jako że gitara jest wersją relic, charakteru dodają jej liczne smaczki w postaci spękań i przetarć lakieru, osadów na osprzęcie oraz całej gamy drobnych obić i odprysków. Wszystko to stwarza spójne wrażenie starego, przebywającego ciągle w podróży (journey!) instrumentu, który swoje w życiu widział. Dla miłośników takiej konwencji z pewnością rewelacja. To jeden z najbardziej stylowych telecasterów jakiego miałem przyjemność tu prezentować.

Choć gitara utrzymana jest w duchu lat 50 i ma charakterystyczny dla tamtych lat dość gruby gryf oraz wyglądający archaicznie, stylizowany na oryginał z epoki osprzęt została trochę złagodzona pod względem komfortu gry za sprawą przystępnego promienia podstrunnicy 9,5 cala oraz nieco większych progów. Da się więc na tej gitarze grać bardzo komfortowo.

Jeśli chodzi o elektronikę to w specyfikacji pojawiły się dwa ręcznie nawijane, dedykowane do tego modelu doskonałe single, które z pewnością potrafią oddać klimat starych fenderów.

Gitara wyprodukowana w roku 2021, a więc prawie nowa. Pod względem technicznym niczym nie różni się od sklepowego egzemplarza. Nic nie było zmieniane, naprawiana a stan techniczny jest nienaganny (progi super).

W komplecie oryginalny futerał z haftem CS oraz zapakowany w stylową teczkę komplet papierów.

Ten model nie jest produkowany (była to limitowana wersja) i nie można już kupić nowego egzemplarza.