Fender Telecaster Custom Shop 1963 Ri Heavy Relic Desert Sand 2006

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje wyjątkową gitarę Fender Telecaster 1963 Reissue. To oczywiście ekskluzywny, wysoki model Custom Shop, który charakteryzuje się znakomitą, inspirowaną stylem vintage konfiguracją oraz naprawdę obłędnym wyglądem.

Gitara w typowej dla telecastera typu 60’s specyfikacji. Mamy tu olchowy korpus i klonowy gryf z palisandrową podstrunnicą.

Instrument w jednym z najtrudniej dostępnych, szczególnie poszukiwanych wykończeń Desert Sand. Jako że gitara jest wersją heavy relic, charakteru dodają jej liczne smaczki w postaci spękań i przetarć nitro, osadów na osprzęcie oraz całej gamy obić i odprysków. Wszystko to stwarza wrażenie starej, będącej ciągle w podróży gitary, która swoje w życiu widziała. Dla miłośników takiej konwencji z pewnością rewelacja. To jeden z najbardziej stylowych telecasterów jakiego miałem przyjemność tu prezentować.

Gitara utrzymana w duchu lat 60. Oprócz typowego dla epoki osprzętu typu vintage ma również charakterystyczny dla tamtych lat przystępny gryf z o łagodnym profilu C. Dla zwiększenia komfortu zastosowano w tym modelu podstrunnicę ze współczesnym, bezproblemowym radiusem 9,5 cala. Ergonomia gitary, jak na sprzęt stylizowany na vintage, jest więc tu naprawdę świetna. Wpływa na nią również fabrycznie pozbawiona lakieru szyjka.

Jeśli chodzi o elektronikę to w specyfikacji tego modelu króluje klasyka. Elektronika jest oparta o dwa single Texas Special, które są po prostu esencją fenderowskiego soundu. Jeśli poszukujecie jasnej barwy, twangu i maksymalnego charakteru tele w klimacie retro to naprawdę właściwy kierunek.

Gitara wyprodukowana w roku 2006. Jest to w pełni sprawny, wolny od wszelkich wady, ustawiony i gotowy do gry instrument. Progi są w świetnym stanie i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.

Gitara waży okolice 3,2 kg.

W komplecie oryginalny futerał oraz certyfikat.