Fender Telecaster Custom American Original 60’s

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje znakomitego Fendera Telecastara. Jest to model 60’s Custom ze sławetnej serii American Original (dawniej Am. Vintage), będącej zbiorem reedycji kultowych gitar z ważnych pod względem historycznym roczników. Tym razem sięgamy po luksusowego telecza inspirowanego fantastycznym projektem z początku lat 60. To prawdziwa petarda i jeden z najlepszych produkowanych współcześnie Fenderów. Gitara zdecydowanie z górnej póki – nowa kosztuje prawie 8 tys. złotych. Sprzęt charakteryzuje się wyborną specyfikacją i przepięknym wyglądem. Warto przyjrzeć mu się bliżej. 

W latach sześćdziesiątych telecaster był już instrumentem obecnym na rynku od dekady i od swego rynkowego debitu zdążył przejść kilka modernizacji cywilizujących nieco jego pierwotną, prymitywną formę. Szczytowy moment swej ewolucji gitara osiągnęła wraz z pojawieniem się jej  ekskluzywnej wersji Custom, która elegancją i wizualnym rozmachem dorównywała Gibsonom, które jak wiadomo od zawsze były bardziej strojne niż skromne Fendery. 

Instrument ma  charakterystyczny dla tamtego okresu olchowy korpus i bardzo smukły, szczególnie wygodny gryf o profilu C.  Zgodnie z duchem epoki do specyfikacji trafiła także palisandrowa podstrunnica. Nadaje ona gitarze okrągłe, mniej ostre brzmienie o zdecydowanie szerszym zastosowaniu niż jazgoczące maszynki do country z początku lat 50. To tele o łagodnej, harfowej barwie (nieco w kierunku strata), które  doskonale sprawdzi się w wielu stylach muzycznych zarówno tych staroświeckich jak i zupełnie współczesnych. Warto dodać, że  oryginalny Telecaster Custom z lat 60 miał radius 7.25 cala, który nie wszystkim gitarzystom odpowiada. Współczesna wersja tej gitary ma poprawioną ergonomię i spotkamy w niej radius 9.5, który zapewnia wysoki komfort gry i swobodne podciąganie. 

W specyfikacji gitary spotkamy różne smaczki typowe dla epoki, którą została zainspirowana.  Nie mogło zabraknąć lakieru nitro, osprzętu typu vintage oraz typowych dla pierwszego okresu produkcji Fendera kalkomanii na lakierze. Całość wygląda naprawdę stylowo. Szczególne wrażenie robi tak charakterystyczny dla tego modelu binding otaczający korpus zarówno z przodu jak i z tyłu. Ten utrzymany w gibsonowskim stylu dodatek skutecznie pracuje na dopisek Custom obecny na główce. Gitara posiada oczywiście zawodową, amerykańską elektronikę. Pickupy Pure 64 Grey Bottom to jedne z najlepszych singli do tele.  Brzmią kapitalnie i pasują doskonale do tego instrumentu. 

Gitarę formalnie sprzedaję jako używaną, ale to igła prosto ze sklepu. Może ktoś szczególnie uparty dopatrzy się jakiejś ryski, ale generalnie gitara jest dosłownie jak nowa i nie ma tu nic do dodania. Stan techniczny również jest identyczny jak w przypadku fabrycznie nowej gitary. Zużycie jest zerowe, działa w wszystko od A do Z. Ten model jest produkowany od 2018 roku także to zupełnie świeża rzecz. 

W komplecie z gitarą sprzedaję najwyższej klasy oryginalny futerał z czarnym obiciem i czerwonym wnętrzem oraz komplet papierów z certyfikatem autentyczności na czele. Zestaw jak ze sklepu za odczuwalnie niższą kwotę. Perełka na rynku wtórnym. Zdecydowanie polecam!

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to top