Fender Telecaster American Vintage 52 Reissue Butterscotch Blonde 2004

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę elektryczną Fender American Vintage 52 Reissue Telecaster.  To oczywiście wznowienie ponadczasowej wersji klasycznego Telecastera z początków lat 50, a więc takiego w bardzo archaicznej, pierwotnej formie. Gitara jest jedną z najdroższych wersji Telecastera produkowanych przez Fendera i znajduje się w grupie najwyższych modeli produkowanych poza Custom Shopem. Choć w porównaniu z wycackanymi modelami Deluxe gitara wygląda jakby została złożona z rupieci walających się po garażu i można ją rozłożyć na części jednym płaskim śrubokrętem to jest uważana przez wielu gitarzystów za najbardziej esencjonalną wersją telecastera i najpełniejszą realizacją jego brzmieniowej filozofii. 

Gitara posiada wszystkie, najbardziej pożądane cechy oryginału sprzed lat. W specyfikacji znajdziemy kultowe wykończenie Butterscotch Blonde, jesionowy korpus, klonowy gryf, lakier nitro, osprzęt vintage, gryf o klasycznych parametrach, świetne pickupy, naklejki na lakierze i tweedowy futerał w zestawie. 

Gitara wyprodukowana w roku 2004. W zestawie znajduje się wspomniany wcześniej oryginalny futerał oraz komplet papierów wraz z którymi gitara opuściła fabrykę. Gitara w świetnym stanie. Jak na ten wiek naprawdę rewelacja. Znajdzie się oczywiście trochę drobnych śladów użytkowania (ryski, jakieś pojedyncze wgniotki), ale ogólnie rzecz biorąc instrument prezentuje się świetnie jak na swój wiek. Pod względem technicznym  oczywiście wszystko w najlepszym porządku. Progi po lekkim szlifie, w świetnym stanie. Zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.