Fender Telecaster American Vintage 52 Reissue Butterscotch Blonde 2006

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę elektryczną Fender American Vintage 52 Reissue Telecaster.  To oczywiście wznowienie ponadczasowej wersji klasycznego Telecastera z początków lat 50, a więc takiego w bardzo archaicznej, pierwotnej formie. Gitara jest jedną z najdroższych wersji Telecastera produkowanych przez Fendera i znajduje się w grupie najwyższych modeli produkowanych poza Custom Shopem. Choć w porównaniu z wycackanymi modelami Deluxe gitara wygląda jakby została z złożona z rupieci walających się po garażu i można ją rozkręcić na części jednym płaskim śrubokrętem to jest uważana przez wielu gitarzystów za najbardziej esencjonalną wersją telecastera i najpełniejszą realizacją jego brzmieniowej filozofii. 

Gitara posiada wszystkie, najbardziej pożądane cechy oryginału sprzed lat. W specyfikacji znajdziemy kultowe wykończenie Butterscotch Blonde, jesionowy korpus, klonowy gryf, lakier nitro, małe progi, osprzęt vintage, gryf o klasycznych parametrach, świetne pickupy w klimacie retro, naklejki na lakierze i tweedowy futerał w zestawie. 

Instrument wyprodukowany w roku 2006. Ma 16 lat, których nie przeleżał w futerale. Na lakierze znajdzie się trochę obić, rys i innych śladów użytkowania, które składają się na fajny, naturalny relic. Na główce jest zamarkowana dziurka po dodatkowym docisku strun. Pod względem technicznym wszystko w porządku. Progi są po szlifie, działa wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę.

W zestawie widoczny na zdjęciach oryginalny futerał, który ma sporo śladów użytkowania, ale doskonale spełnia swoją funkcję.