Fender Telecaster American Standard Vintage White 2005

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje Fender American Standard Telecaster. Egzemplarz wykończeniu Vintage White wyprodukowany w roku 2005. Gitara w wersji z olchowym korpusem i klonowy gryfem. Prezentuje się bardzo klasycznie i ponadczasowo.

Instrument kończy w tym roku 18 lat. Jako że nie spędził swojego żywota w futerale znajdzie się trochę śladów użytkowania w postaci dwóch obić na rantach, drobnych wgniotek i standardowych rysek. To wszystko tylko kosmetyka, pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku.

Dodatkowym atutem tego egzemplarza jest elektronika. Standardowe przetworniki zostały zastąpione setem pickupów Texas Special, cenionym za swój niepowtarzalny charakter. Zdecydowanie są one w stanie zagrać tak jak wyobrażamy sobie sound klasycznego Fendera i bez dwóch zdań warto mieć je na pokładzie.

Tele to sztandarowa gitara Fendera i zarazem jeden najpopularniejszych instrumentów na świecie. Ten egzemplarz skonfigurowany jest na tyle dobrze, że powinien bez problemu zadowolić większość gitarzystów. Najważniejszą cechą serii American Standard jest właśnie to, że instrumenty te są bardzo bezpiecznym wyborem, pozwalającym poznać telecastera w najbardziej uniwersalnej odsłonie. Pickupy mają optymalny sygnał zarówno dla kanału czystego jak i przesterowanego, radius 9,5 nie jest uciążliwy przy współczesnych technikach gry, progi medium zapewniają wysoki komfort a regulacja gryfu od struny główki ułatwia regulację. To wcielenie tele jest prawdziwym koniem roboczym o tysiącu zastosowań. Jako że jest to instrument produkcji amerykańskiej z pewnością będzie lepszą formą ulokowania pieniędzy niż tańsze wersje produkowane w innych krajach.

W zestawie widoczny na zdjęciach futerał.