Fender Telecaster American Standard Midnight Wine 1989

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje bardzo klasyczną propozycję dla miłośników Fendera. Nowego właściciela szuka piękny, amerykański tele z roku 1989. Gitara już po trzydziestce, należy do pierwszej generacji popularnej serii American Standard i powinna przypaść do gustu miłośnikom nieco starszych Fenderów.

Tele różni się nieco od swojego współcześnie produkowanego rodzeństwa. Poza niuansami (stare logo, nr seryjny z przodu główki, trochę inny osprzęt) charakteryzuje się fenomenalnym i rzadkim wykończeniem Midnight Wine, które określić można jako ciemny burgund wpadający w fiolet.

Jeśli chodzi o stan to zdecydowanie widać, że nie jest to instrument, który spędził swoje życie w futerale. Na lakierze znajdzie się sporo rysek, obić, otarć odprysków i wgnieceń, ale całość elegancko wpisuje się w fenderowską kulturę gitarowego relicu i zdecydowanie przypadnie do gustu miłośnikom takiej konwencji, zwłaszcza, że w tym przypadku to nie fikcja, lecz autentyczne ślady użytkowania i upływu czasu, które uzbierały się przez lata.

Stan techniczny nie powinien budzić niczyich zastrzeżeń. Działa wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po mechanikę mostu i elektronikę a progi nie są zużyte. Gitara ma zamontowane przetworniki Custom Shop Nocaster, jest więc pod względem brzmieniowym ukierunkowana nieco w stronę klasycznych tele z początków produkcji tego modelu. Taka konfiguracja ma szansę spodobać się osobom, które poszukują esencjonalnego, jasnego brzmienia tele z charakterystycznym twangiem.

Warto może jeszcze na koniec odnotować, że straty z roczników podobnych do tego miały bardzo ergonomiczne, dosyć smukłe gryfy. Panująca jeszcze wówczas moda na szybkie granie sprawiła, że producenci odchodzili od grubych kołków. Oczywiście do listewek spod znaku Ibaneza czy Jacksona mu daleko, ale na pewno jest smuklejszy nż współczesne wypusty.

W zestawie z gitarą widoczny na zdjęciach futerał Fender.