Fender Telecaster Am. Deluxe Butterscotch Blonde

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Opis

 

Elektryczna Dusza prezentuje amerykańskiego Fendera Telecastera w znakomitej wersji Deluxe. Gitara jest dosyć poważana, nówki kosztowały 7-8 tysięcy złotych. Obecnie instrument taki jak ten nie jest już produkowany.

Seria Deluxe w bardzo sprawny sposób dostosowuje fenderowską klasykę do wymagań współczesnych muzyków.  Jeśli lubicie klasyczny look starych Fenderów, ale denerwują was szumy lub toporne, grube gryfy z małym radiusem, powinniście przyjrzeć się bliżej temu egzemplarzowi, którego tego typu bolączki nie dotyczą.

Gitara ma bezszumowe single SCN Samarium Cobalt Noiseless.  Ich brzmienie jest ciepłe i zbalansowane. Nie eksponują górnego pasma tak bardzo jak klasyczne przetworniki dzięki czemu taki Tele może znaleźć znacznie szersze zastosowanie w różnych stylach muzycznych. Ponadto pickupy SCN oczywiście nie szumią, kultura ich pracy jest nienaganna. Jak to w serii Deluxe często bywa w gałce volume kryje się mały przełącznik (S-1 system) pozwalający uzyskać dostęp do dodatkowych połączeń pickupów i w efekcie nowych brzmień.

Seria Deluxe to także ponadprzeciętna wygoda i ergonomia. Gryf wykończono satyną po której doskonale przesuwa się dłoń. Ponadto podstrunnica ma zmienny promień (9,5-14 cala), jest więc łukowata od strony siodełka i stopniowo wypłaszcza się w wyższych pozycjach. Na tak skonstruowanej gitarze gra się bardzo swobodnie zarówno akordy jak i solówki w wysokich pozycjach. Nie mogło zabraknąć także osprzętu typu modern. Mamy więc zarówno regulację gryfu od strony główki, micro-tilt jak i mostek z oddzielnymi siodełkami dla każdej struny, pozwalający precyzyjnie ustawić menzurę.

Choć pierwotne idee telecastera zostały w modelu Deluxe znacznie unowocześnione, gitara trzyma się fenderowskiego kanonu nie szokując żadnymi kontrowersyjnymi modyfikacjami wizualnymi.  Ten model wciąż przypomina swoje starsze rodzeństwo z pierwszej połowy lat 50. Jasionowy korpus, klonowy gryf i oczywiście najbardziej klasyczne z możliwych wykończenie butterscotch blonde od razu przywodzą na myśl Nocastery i inne kultowe starocie.

Gitara wyprodukowana w roku 2007, zachowana w bardzo dobrym stanie, niemodyfikowana i w pełni sprawna techniczne. Znajdą się drobne ślady użytkowania jak małe obicia, drobne wgniotki i trochę rysek, ale ogólnie nic poważnego. Progi po szlifie, aktualnie bez większych śladów, posłużą lata bez jakichkolwiek ingerencji. Gitara ustawiona i gotowa do gry.

W zestawie jest oryginalny futerał – ma trochę śladów użytkowania, ale doskonale spełnia swoją funkcję.

 

Galeria