Fender Telecaster American Deluxe Aged Cherry 2010

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje  luksusowego Fendera Telecastera z wysokiej serii American Deluxe. To bardzo wysoki model w nowoczesnej, dostosowanej do współczesnych realiów specyfikacji. Gitara łączy w sobie klasyczne cechy tele z szeregiem udoskonaleń sprawiających, że ten prosty i surowy model nabrał nieco bardziej wyrafinowanej formy. 

Już jedno spojrzenie pozwala ocenić, że mamy w tym przypadku do czynienia z instrumentem z wyższej półki. Gitara jest jedną z najpiękniejszych realizacji koncepcji telecastera w historii. Przepiękny sunburst Aged Cherry, połączony otaczającym korpus bindingiem, nadaje gitarze eleganckiego,  gibsonowskiego wręcz sznytu. To wrażenie potęguje srebrne logo i chrakterystyczne dla tej serii  zdobne markery. Instrument wygląda ekskluzywnie i drogo, trudno przejść obok niego obojętnie. 

Poza fantastyczną prezencją gitara wyróżnia się specyfikacją. Po pierwsze zdecydowanie wygodniejsza niż większość tele spotykanych na rynku. Ma łagodny, satynowy gryf typu C ze zmiennym radiusem podstrunnicy oraz wyprofilowany tył korpusu, dzięki któremu nie wbija się rantem w brzuch. Jak w większości gitar Deluxe zastosowano w niej także dyskretnie przeprojektowane łączenie gryfu z korpusem ułatwiające dostęp do najwyższych pozycji. 

Drugą, wartą odnotowania, interesującą innowacją jest elektronika oparta jest o single N3 Noiseless, które generują znacznie mniej szumu niż klasyczne przystawki jednocewkowe. Dodatkowo w potencjometrze volume fabrycznie zamontowany jest system S1 dający dostęp do nieobecnych w standardowych tecasterach połączeń pickupów. To wszystko składa się na bardzo uniwersalne i oferujące wysoką kulturę pracy serce gitary. 

Instrument wyprodukowany w roku 2010. Choć ma 10 lat jego stan jest niemal idealny. Nie ma żadnych obić, odprysków, dużych rys i innych śladów, które należałoby w tym miejscu odnotować. Jak na ten wiek jest po prostu rewelacyjnie, ta gitara mogłaby mieć pół roku. 

Pod względem technicznym wszystko jest ok. Instrument rzecz jasna w pełni sprawny i wolny od wszelkich wad. Progi są w znakomitym stanie.

W zestawie oryginalny futerał.