Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Fender Telecaster Am. Standard 60 Anniversary Natrural Ash USA 2006

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Tym razem proponuję gitarę elektryczną Fender Telecaster USA w godnym szczególnej uwagi wariancie Natural Ash. Ta wersja jest bardzo ciekawa ponieważ posiada ceniony za wygląd i brzmienie jesionowy korpus oraz bardzo rzadkie naturalne wykończenie. Dodatkowo ten egzemplarz wyróżnia się nieczęsto spotykaną przy tym wariancie kolorystycznym palisandrową podstrunnicą, która nie tylko przepięknie wygląda, ale również łagodzi nieco ostre brzmienie klasycznego tele sprawiając, że gitara – choć wciąż jasna jak na Fendera przystało – nie gra samą górą.

Moim zdaniem to najciekawszy i najbardziej szlachetny tele z całej serii American Standard. Użyte materiały i jakość wykonania nie powinny nikogo rozczarować. Wykończenie Natural jest bardzo wymagające ponieważ wymusza szczególnie dokładne spasowanie kawałków przeznaczonych do budowy korpusu oraz zastosowanie możliwe najmniejszej ich ilości. W tym przypadku selekcja drewna przeprowadzona została na piątkę. Tele zrobiony jest z dwóch kawałków a łączenie przebiegające przez środek jest właściwie niezauważalne. Samo usłojenie jest regularne i równomiernie wypełnia cały korpus. Tańsze gitary japońskie, czy meksykańskie zwykle nie mogą się z tym równać, w innych egzemplarzach  amerykańskich też nie zawsze udaje się wszystko wykonać tak zgrabnie jak w tym konkretnym przypadku. Pod względem ogólnej estetyki i jakości wykonania ta sztuka robi bardzo pozytywne wrażenie. Sama obecność jesionu jest zresztą u Fendera  prawdziwym rarytasem. W latach 50 był standardowym materiałem do produkcji stratów i tele, obecnie producent dysponuje nim ostrożniej stosując w najwyższych modelach.

Gitara wyprodukowana w jubileuszowym roczniku 2006, ma stosowny emblemacik z tyłu główki. Choć sprzęt ukończył już 10 lat jego stan jest praktycznie idealny. Poza typową maleńką kreseczką przy kieszeni gryfu (to mają często nawet nówki) nie doszukamy się żadnych śladów użytkowania. Do rzadkości należą ponad dziesięcioletnie instrumenty tak znakomicie zachowane, więc jest to z pewnością okazja dla osób przywiązujących dużą uwagę do wyglądu. Stan techniczny również nie może budzić żadnych zastrzeżeń. Gitara jest w pełni sprawna, zachowana w oryginalnej konfiguracji i wolna od wszelkich wad. Progi są w znakomitej kondycji, śladów użytkowania praktycznie nie mają  i prędko nie trzeba będzie z nimi czegokolwiek robić.

W zestawie z gitarą jest oryginalny futerał (ma drobne ślady użytkowania) oraz trochę papierków od producenta. Gratis dorzucam zamontowane już straplocki.