Fender Telecaster ’56 Journeyman Fiesta Red Relic Custom Shop 2019

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje wyjątkową gitarę Fender Telecaster 1956 Journeyman. To oczywiście ekskluzywny, wysoki model Custom Shop, który charakteryzuje się znakomitą, inspirowaną stylem vintage konfiguracją oraz naprawdę obłędnym wyglądem. Jeśli potrzebujecie fenderowskiej klasyki w najlepszym wydaniu, warto rozważyć tę znakomitą propozycję z naprawdę górnej półki.

Gitara w kanonicznej dla telecastera specyfikacji jesion + klon. Korpus w klasycznym i jednym z najbardziej pożądanych wykończeń Fiesta Red wykonano z wyselekcjonowanego kawałka o efektownym, widocznym spod lakieru usłojeniu. Jako że gitara jest wersją relic, charakteru dodają jej liczne smaczki w postaci spękań i przetarć nitro, osadów na osprzęcie oraz całej gamy drobnych obić i odprysków. Wszystko to stwarza spójne wrażenie starego, przebywającego ciągle w podróży  instrumentu, który swoje w życiu widział. Dla miłośników takiej konwencji z pewnością rewelacja. To jeden z najbardziej stylowych telecasterów jakiego miałem przyjemność tu prezentować. Klasyka Fendera w najlepszym wydaniu.

Choć gitara utrzymana jest w duchu lat 50 i ma charakterystyczny dla tamtych lat dość gruby gryf oraz wyglądający archaicznie osprzęt stylizowany na oryginał z epoki została trochę złagodzona pod względem komfortu gry za sprawą przystępnego promienia podstrunnicy 9,5 cala. Da się więc na tej gitarze grać bardzo komfortowo.

Jeśli chodzi o elektronikę to w specyfikacji pojawiły się dwa ręcznie nawijane, dedykowane do tego modelu doskonałe single, które z pewnością potrafią oddać klimat starych fenderów.

Gitara wyprodukowana w roku 2019, a więc z pewnością niestara. Pod względem technicznym niczym nie różni się od sklepowego egzemplarza. Stan techniczny jest nienaganny (progi w bardzo dobrym stanie). W tej chwili gitara ma zamontowane cenione za brzmienie mosiężne siodełka, ale oryginalne są w zestawie. Oprócz tego żadnych modyfikacji nie było.

W komplecie oryginalny futerał z haftem CS oraz zapakowany w stylową teczkę komplet papierów.

Ten model nie jest już produkowany i nie można kupić nowego egzemplarza.