Fender Telecaster 1962 Ri Custom Candy Apple Red Japan

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Telecaster Custom 1962 Reissue. Instrument wyprodukowany w Japonii w roku 2012. Jest to szczególnie efektowny, dość luksusowy model utrzymany w klimacie vintage i mocno nawiązujący do specyfikacji z pierwszej połowy lat 60. Gitara ma przepiękny kolor Candy Apple Red, który w połączeniu z podwójnym bindingiem korpusu i palisandrową prezentuje się naprawdę świetnie. 

Jak wspomniałem  wyżej, gitara ma specyfikację opartą o historyczne wzorce. Lata 60 to niezwykle interesujący okres w historii Fendera, powstało wówczas wiele ponadczasowych modeli szanowanych do dzisiaj. Współcześnie bardzo często Fender odtwarza gitary z tamtych lat, dla wielu muzyków stanowią one bowiem wzorzec zarówno jeśli chodzi o brzmienie jak i prezencję. 

Jeśli lubicie więc gitarowe klimaty retro spodoba wam się oldschoolowa konfiguracja tej gitary oparta o klasyczne single vintage, archaiczny osprzęt i gryf o staroświeckich parametrach. Taki tele sprawdzi się znakomicie w klimatach retro – pociągnie Beatlesów, Stonesów, country i folk, oczywiście bluesa oraz rockowe klimaty bez ekstremów. We współczesnej muzyce alternatywnej poradzi sobie również doskonale. Do tego zapewni stosowną do ww. rodzajów muzyki prezencję. To jeden z najwyższych modeli produkowanych w Japonii, zdecydowanie warto się zainteresować. W tej cenie bardzo ciekawa opcja, bardzo podobny model amerykański jest znacznie droższy.

Gitara ma ponad 10 lat, ale zachowana jest w bardzo dobrym stanie. Znajdzie się parę rysek (głównie z tyłu), ale to drobnica bez wpływu na ogólną prezencję. Technicznie wszystko w najlepszym porządku, instrument jest pełni sprawny i zachowany w fabrycznej konfiguracji. Progi są w bardzo dobrym stanie, mają jedynie kosmetyczne ślady użytkowania pozostające bez wpływu na cokolwiek. Zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić. 

W zestawie futerał widoczny na zdjęciach. 

Back to top