Fender Telecaster 1958 Reissue Custom Shop Heavy Relic Blonde

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje kolejnego wybornego Fendera. Tym razem perełka z Custom Shopu, wyjątkowy pod każdym względem Telecaster wystylizowany na rok 1958.

GItara w klasycznym, nitrocelulozowym lakierowaniu blonde, w wariancie wykończeniowym heavy relic, a więc ręcznie postarzona w fabryce. Tak efektownych egzemplarzy jak ten w Polsce się praktycznie nie nie widuje – to naprawdę małe dzieło sztuki. Fantastyczne przebarwienia, przetarcia, spękania i osady na osprzęcie dodają instrumentowi niezwykle przekonującego wyglądu znanego z przetrwałych do dzisiaj (i kosztujących krocie),  najlepszych egzemplarzy z pierwszych lat produkcji. Zdecydowanie warto dokładnie obejrzeć wszystkie zdjęcia, to moim zdaniem najpiękniejszy telecaster jakiego miałem przyjemność prezentować.

Instrument w ikonicznej specyfikacji tele z lat 50.  Wyselekcjonowany jesionowy korpus, słusznej grubości klonowy gryf, wiernie odtworzony, staroświecki osprzęt oraz fantastyczne pickupy (51 Nocaster przy moście i Twisted Tele przy gryfie) składają się na poprawny historycznie, doskonale oddający konstruktorskiego ducha tamtych lat, prosty, lecz ponadczasowy instrument o walorach zarówno kolekcjonerskich jak i czysto użytkowych.

Pokochać tę gitarę mają szansę zarówno miłośnicy czystego kanału i naturalnie skompresowanych brzmień country, jak również fani rockandrollowego brudu w stylu Stonesów. Instrument z pewnością przypadnie również do gustu fanom rockowej alternatywy poszukujących przekonującego brzmienia vintage. Niebywałe, że gitara zaprojektowana tak dawno temu wciąż jest jednym ze standardów w branży. Wystarczy jednak wziąć ją do ręki, aby to zrozumieć.

Egzemplarz wyprodukowany w roku 2008, zachowany w kolekcjonerskim stanie. Działa wszystko od A do Z, instrument jest wolny od wszelkich wad, ustawiony i gotowy do gry. Progi w idealnym stanie. Ewentualnych  śladów użytkowania w zrelicowanej gitarze i tak  nie sposób stwierdzić, więc śmiało można napisać, że wizualnie jak nowa.

Wraz z gitarą sprzedaję oryginalny, tweedowy futerał, komplet pozostałych akcesoriów (pasek, kabel, popielniczka) oraz certyfikat.

Jeśli lubicie telecastery i szukacie czegoś z naprawdę górnej półki zdecydowanie warto zainteresować.


Back to top