Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Fender Super Sonic 22 Limited Edition Surf Green

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza poleca wzmacniacz lampowy Fender Super Sonic 22w ekstremalnie rzadkiej, limitowanej wersji Surf Green. To przepiękne, nie za duże, combo z zielonym obiciem i słomianym grillem. Wygląda naprawdę świetnie i może robić za efektowny mebel. Surf Green to kultowy kolor z klasycznej palety Fendera rodem z lat 50. Tak wyglądający wzmak to jednak nie tylko fajny  gadżet, ale przede wszystkim znakomicie grający i niezwykle uniwersalny przyjaciel gitarzysty szukającego rozwiązań kompaktowych, ale nie opartych o zgniły kompromis.

Wersja 22 to najbardziej udany i ceniony model z całej rodziny Super Soniców. Nic dziwnego, jest on współczesną wariacją na temat kultowego Deluxe Reverba uważanego przez wiele osób za wzmacniacz wszechczasów.. Podobnie jak oryginał jest to 22-watowa konstrukcja oparta o jeden dwunastocalowy głośnik. Poza perfekcyjnym czystym brzmieniem przechodzącym wraz ze wzrostem głośności w rasowy amerykański crunch, mamy tutaj oddzielny kanał przesterowany zdwustopniowym gainem i pełną korekcją. Jest także tryb FAT dodający pazura kanałowi pierwszemu tak więc w stosunku do Deluxe Reverba otrzymujemy szeroką paletę brzmień dostępnych bez żadnych kostek. Wzmacniacz wyposażony w  jest w sprężynowy pogłos, pętlę efektów, szereg wyjść na kolumny i funkcjonalny przełącznik nożny. To prawdziwy koń roboczy, który posłuży w domu, na próbie, na koncercie i w studiu.

Aby już fabrycznie znakomitą jakość brzmienia polepszyć, zdecydowałem się wymienić w tym egzemplarzu głośnik na Jensena P12Q z magnesem Alnico. Testowałem również głośnik ceramiczny, ale uważam, że na Alnico wypada o wiele lepiej. Wzmacniacz brzmi bardzo przestrzennie i z nieco oldschoolowym charakterem, ma ciepłe, jasne brzmienie ze szklankową górą i punktowym basem. Gitary na singlach wypadają na nim znakomicie, to świetny partner dla stratów stratów i tele. Jako że gainu ma jak na Fendera całkiem sporo można na nim uprawiać również nieco cięższe brzmienia.

Wzmacniacz jest w stanie idealnym. Formalnie sprzedaję go jako używkę, ale uszedłby jako nówka ze sklepowej ekspozycji. Combo nie ma żadnych zadrapań, zabrudzeń i innych większych śladów użytkowania. Używałem tego sprzętu jako wyposażenia mojego sklepu. Nie był intensywnie eksploatowany, pograło na nim po porstu parę osób testując gitary. Lampy nie wykazują oznak zużycia. W zestawie mam wszystko co fabryka dała – przełącznik nożny, kable, pokrowiec, karton, a  także metki, zawieszki i instrukcje. Sprzedaję ponieważ zasadzam się na tegoroczną nowość Deluxe Reverb 1964 Custom Handwired, która niestety kosztuje krocie.

Back to top