Fender Stratocaster Vintage Hot Rod 50’s Fiesta Red

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Stratocaster Vintage Hot Rod 50’s.

Seria Vintage Hot Rod to bardzo udane połączenie nowoczesności z klasyką. Gitara wygląda jak stare Fendery z lat 50, ale ma dyskretnie unowocześnioną specyfikację, dzięki czemu gra się na niej jak na współczesnym, ergonomicznym wiośle.  To jeden z najciekawszych stratów minionej dekady. Warto poznać go bliżej. 

Gitara wyglada identycznie jak koszerne straty z lat 50. Nie pozostawia co do tego wątpliwości zarówno kultowe i współcześnie dość rzadkie wykończenie Fiesta Red jak i wiele aspektów konstrukcyjnych. Ten model posiada jesionowy korpus z otworami tylko pod single (żadnych basenów itp.) i regulowany od strony korpusu gryf z 21 progami.  Instrument wykończony został lakierem nitro i zachwyca serią smaczków takich jak kalkomanie z logo umieszczone na lakierze, czy charakterystyczne jednowarstwowe maskownice. W żółtym tweedowym futerale gitara wygląda jak prawdziwy, koszerny strat sprzed lat. 

Wszystkie te znane z modelu Am. Vintage, historycznie poprawne cechy zostały dyskretnie i w sposób zupełnie bezinwazyjny uzupełnione kilkoma udoskonaleniami, które mają na celu zlikwidować typowe bolączki starych Fenderów związane ze strojeniem i niedostatecznym komfortem gry. Przede wszystkim poprawiono w tej gitarze ergonomię gryfu, który otrzymał przyjazny profil D, zmienny radius podstrunnicy (od 7.25 do 12 cala), progi jumbo oraz satynowe wykończenie z tyłu. 

Niespodzianki czekają na nas po dokładnych oględzinach mostka i kluczy. Most choć nie został pozbawiony kultowego wyglądu zainstalowano na dwóch trzpieniach dzięki czemu podczas używania wajchy gitara zdecydowanie stabilniej trzyma strój. Jakby tego było mało w fajny sposób polepszono także pracę kluczy. Stroiki w tej gitarze choć wyglądają oldschoolowo  są w istocie kluczami blokowanymi. Za jednym razem poprawiono więc kolejny raz stabilność stroju i przyśpieszono wymianę strun nie psując przy tym klasycznego wyglądu instrumentu. 

Vintage Hot Rod miał chyba najlepszą ze wszystkich dostępnych na rynku stratocasterow elektronikę. Jej sercem jest unikalna kombinacja przetworników złożona z reprezentantów trzech różnych modeli pickupów. Przy mostku siedzi Texas Special, w środku Am. Vintage 56, przy gryfie Am. Vintage 59. Wszystkie pickupy to górna półka – można je spotkać również w modelach z Custom Shopu.  

Ciekawostką jest obecność w gitarze systemu S1. Ta znana z modelu Deluxe innowacja pozwala z pomocą przełącznika ukrytego w gałce tonę uzyskać dostęp do niestandardowych połączeń pickupow. W przypadku tej gitary możecie do pozycji 5 i 4 dołączyć jeszcze pickup mostkowy. 

Gitara w prawie idealnym stanie. Przy płytce mocowania gryfu jest maleńki ślad, ale poza tym igła.  Technicznie wszystko w najlepszym porządku. Gitara nie była modyfikowana, naprawiana i jest oczywiście w pełni sprawna. Progi są w bardzo dobrym stanie, nic nie trzeba z nimi robić. To ośmioletni egzemplarz z roku 2013. Jak na ten wek prezentuje się naprawdę wspaniale i robi znakomite wrażenie.

W zestawie oryginalny tweedowy futerał i komplet papierów od producenta. Gitara oczywiście made in USA.