Fender Stratocaster USA 50 Anniversary Crimson Burst 1995

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje bardzo interesującego, amerykańskiego Fendera Stratocastera. Choć formalnie to znany, lubiany i popularny model American Standard, gitara zdecydowanie wyróżnia się z tłumu i jest dość unikatowa. Wszystko to za sprawą ekstremalnie rzadkiego, niezwykle efektownego wykończenia Crimson Burst, które spotkać można wyłącznie w jubileuszowych  (50-lecie marki) wypustach Standarda produkowanych w latach 1995-1996. Ten wariant kolorystyczny charakteryzuje się metalicznym połyskiem, widoczną fakturą drewna oraz cieniowaniem, dzięki któremu ranty gitary są ciemniejsze niż środek. Taki instrument z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom nieco starszych i mniej oklepanych instrumentów. Nigdy nie widziałem w Polsce drugiego takiego egzemplarza.

Jeśli chodzi o specyfikację to jest ona, jak zawsze w przypadku Standarda USA, przykładem najwyższej solidności. Olchowy korpus, jednoczęściowy klonowy gryf o komfortowym profilu, przetworniki z magnesami Alnico oraz bardzo dobry osprzęt to niezmienna podstawa każdej gitary z  tej popularnej na całym świecie serii.

Instrument wyprodukowany w roku 1995, zachowany w świetnym jak na swoje lata stanie. Gitara ma drobne ślady użytkowania (ryski, małe wgniotki itp.), ale to tylko drobnica bez wpływu na ogólną prezencję. Technicznie wszystko w najlepszym porządku. Działa wszystko od kluczy, przez mechanikę gryfu po elektronikę a wszystkie części z wyjątkiem zaczepów do paska (dorzucam straplocki) są oryginalne. Progi w bardzo dobrej kondycji.

W komplecie z gitarą wysokiej klasy futerał marki Hiscox.

Zdecydowanie polecam. Fajny rocznik, nietuzinkowe wykończenie, sprawdzona specyfikacja.

 

 

Back to top