Fender Stratocaster Sunburst 1979

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje kapitalnego Fendera Stratocastera z roku 1979. Gitara ma, charakterystyczną dla tamtych czasów, dużą główkę; trzypunktowy sposób montażu gryfu i świetną specyfikację w klimacie vintage. Jeśli lubicie starsze instrumenty z pewnością będziecie zadowoleni. Lata 50 i 60 to już obecnie cenowy kosmos, ale lata 70 nadal są w zasięgu zwykłego śmiertelnika (choć to pewnie ostatni dzwonek). Warto się takimi gitarami zainteresować, bo tańsze już nigdy nie będą. To wspaniała lokata kapitału i wielka przyjemność posiadania ponad czterdziestoletniego instrumentu światowego formatu.

Lata 70 są ciekawym, niezwykle oryginalnym (bo nieco mniej bluesowym) rozdziałem w historii marki. Stratocastery z tamtych czasów mają swój unikalny styl, kojarzony z brzmieniami funk i disco dominującymi na świecie w drugiej połowie lat 70. Jako takie sprawdzają się znakomicie we współczesnej muzyce, która czerpie garściami z tego okresu. Warto mieć taką gitarę w swoim arsenale. To już totalne klasyki, których będzie coraz mniej. Fender do dziś produkuje reedycje gitar w specyfikacji 70’s, ale oryginał z epoki to dopiero coś.

Gitara ma charakterystyczny dla epoki jesionowy korpus w klasycznym wykończeniu sunburst. Po dominacji olchy w latach 60 pierwotny materiał używany do budowy strata na początku jego historii wrócił do łask. To pewnie jemu gitary te zawdzięczają charakterystyczny perkusyjny sound z funkową kompresją. W latach 70 wciąż jeszcze koprus frezowany był tylko pod 3 single, a gryf miał 21 progów. Podczas gry nie opuszcza więc wrażenie trzymania w rękach prawdziwego strata vintage, a nie na przykład współczesnego modelu Standard.

GItara ma swoje lata. Znajdzie się na niej trochę śladów użytkowania składających się na piękny, naturalny relic. Fantastyczne przetarcia, obicia, spękania lakieru to esencja stylu, który próbuje się imitować w przypadku współczesnych gitar poddawanych fabrycznemu postarzeniu. Tutaj pełen realizm, który przekonuje dużo bardziej, bo stoi za nim jakaś historia. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku. Poza nowymi progami gitara nie przechodziła żadnych modyfikacji. Pickupy są oryginalne.

W komplecie wysokiej klasy, niezwykle efektowny wizualnie i idealnie pasujący stylistycznie do gitary futerał Fender G&G.