Fender Stratocaster Natural 1979

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje kapitalnego Fendera Stratocastera z roku 1979. Gitara ma charakterystyczną dla tamtych czasów, dużą główkę; trzypunktowy sposób montażu gryfu i świetną specyfikację w klimacie vintage. Jeśli lubicie starsze instrumenty z pewnością będziecie zadowoleni. Lata 50 i 60 to już obecnie cenowy kosmos, ale 70’s nadal są w zasięgu zwykłego śmiertelnika (choć to pewnie ostatni dzwonek). Warto się tymi gitarami zainteresować, bo to także kawałek gitarowej historii i dobra lokata kapitału. Posiadanie ponad czterdziestoletniego instrumentu światowego formatu to zawsze wielka przyjemność a czas zawsze gra na jego korzyść.

Lata 70 są ciekawym, niezwykle oryginalnym (bo nieco mniej bluesowym) rozdziałem w historii Fendera. Stratocastery z tamtych czasów mają swój unikalny styl, kojarzony z brzmieniami funk i disco dominującymi na świecie w drugiej połowie tamtej dekady. Jako takie sprawdzają się znakomicie we współczesnej muzyce, która czerpie garściami z tego okresu. Warto mieć taką gitarę w swoim arsenale. To już prawdziwe klasyki, których będzie coraz mniej. Fender do dziś produkuje reedycje gitar w specyfikacji 70’s, ale oryginał z epoki to dopiero coś.

Gitara ma charakterystyczny dla epoki jesionowy korpus w niezwykle szanowany po dziś dzień wykończeniu Natural. Po dominacji olchy w latach 60, pierwotny materiał używany do budowy strata na początku jego historii wrócił do łask. To pewnie jemu gitary te zawdzięczają charakterystyczny perkusyjny sound z funkową kompresją. W latach 70 wciąż jeszcze koprus frezowany był tylko pod 3 single, a gryf miał 21 progów. Podczas gry nie opuszcza więc wrażenie trzymania w rękach prawdziwego strata vintage, a nie na przykład współczesnego modelu Standard.

GItara ma swoje lata, ale jest zachowana w świetnym stanie. Znajdzie się trochę rysek, jakieś drobne wgniotki i zamarkowane dodatkowe otwory na główce, ale generalnie trudno wymagać lepszej kondycji po gitary w tym wieku. Jeśli chodzi o stan techniczny to jest naprawdę super. Pikckupy i elektronika są oryginalne, wszystko działa jak trzeba, progi są po szlifie i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.

W komplecie futerał widoczny na zdjęciach.