Fender Stratocaster Jimi Hendrix Voodoo Child Black NOS 2018

14,999 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Stratocaster w wyjątkowej konfiguracji.

To słynna sygnatura Jimiego Hendrixa w stworzonej przez Custom Shop wysokiej wersji „Voodoo Child”, a więc bardzo prestiżowy model z pułapu cenowego około 20 tysięcy złotych.

Jeśli szukacie instrumentu z górnej półki i jednocześnie chcielibyście wejść w posiadanie ciekawie osadzonego w popkulturze kolekcjonerskiego gadżetu związanego z inspirującą po dziś dzień postacią Hendrixa, ten model jest oczywistym wyborem dla gitarzystów dysponujących nieco większym budżetem.

Instrument nawiązuje stylistycznie i pod względem specyfikacji do słynnego czarnego strata z klonową podstrunnicą używanego przez Hendrixa w latach 1968-1970, a więc u schyłku jego przedwcześnie zakończonej kariery.

Charakterystyczną cechą gitary jest nawiązująca do leworęczności muzyka odwrócona, duża główka. Specyfikacja techniczna gitary to najlepsze wydanie fenderowskiej klasyki w stylu drugiej połowy lat sześćdziesiątych. Mamy tutaj: olchowy korpus, klonowy gryf o profilu C i rzadko spotykanej dwuczęściowej konstrukcji maple cap, ręcznie nawijane pickupy 69 Custom Shop oraz osprzęt i parametry vintage. Gitara to prawdziwy wehikuł czasu potrafiący przenieść do przełomu dekad 60 i 70.

Instrument z roku 2018. Ma jubileuszowe oznaczenie z tyłu główki poświęcone trzydziestoleciu serii Artist zawierającej sygnatury znanych muzyków. Mimo kilku lat na karku sprzęt zachowany w znakomitym stanie. Może dopatrzycie się jakichś minimalnych śladów użytkowania, ale generalnie wygląda właściwie jak nówka. Stan techniczny jest nienaganny. Wszystko działa jak należy, nic nie było modyfikowane i naprawiane. Progi w znakomitym stanie, zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.

W zestawie oryginalny futerał z haftem Custom Shop, certyfikat i komplet papierów. Dodatkowo nierozpakowany, również hendriksowski, pasek Dunlop JH08.