Fender Stratocaster Jeff Beck Surf Green 1999

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje klasyczną pozycję z oferty Fendera. Oto Stratocaster Jeff Beck Signature w starszej, pierwszej wersji tego modelu. Gitara z profesjonalnej, oczywiście amerykańskiej linii Artist inspirowanej legendarnymi instrumentami największych sław.  Na podpisany własnym nazwiskiem instrument z tej serii zasłużyli sobie najwięksi m.in.  Eric Johnson, Steve Ray Vaughan, czy John Mayer. W tym zacnym gronie nie mogło zabraknąć Jeffa Becka, który bez wątpienia jest jednym z najważniejszych użytkowników Fendera Stratocastera w historii muzyki.

Strat to gitara szczególnie łatwo poddająca się autorskim konfiguracjom. Modułowa konstrukcja stwarza niezliczone możliwości podporządkowania tej gitary własnej, artystycznej wizji. Niejeden wirtuoz postanowił z tej możliwości skorzystać. Strat w wydaniu Jeff  Becka to instrument nowoczesny, uniwersalny,  funkcjonalny i bardzo efektowny wizualnie . Gitara oczywiście w  kolorze Surf Green, dość trudno jej nie zauważyć. Pod względem technicznym to strat raczej współczesny niż vintage. Mamy tutaj blokowane klucze marki Sperzel, rolkowe siodełko Wilkinsona, gruby, ale niezwykle wygodny gryf odpowiadający preferencjom JB i zestaw przetworników Lace Sensor Gold, w skład którego wchodzą dwa single (gryf i most) oraz humbucker Lace Sensor Dually złożony z dwóch kolejnych singli. Ten humbucker można rozłączać małym przyciskiem zamontowanym na pickguardzie. Taka konfiguracja jest jedną z najbardziej uniwersalnych. Jednocześnie można korzystać z klasycznego setu SSS i szybką przełączyć się na wszechstronny zestaw HSS.

Gitara wyprodukowana w roku 1999, jest to więc strat, który ma szansę przypaść do gustu miłośnikom nieco starszych Fenderów. W zestawie jest komplet papierów i akcesoriów oraz oryginalny tweedowy futerał. W komplecie jest także książka z opracowaniami niektórych utworów JB. Przyda się tym, którzy wraz z instrumentem chcieliby nabyć odrobinę gitarowych umiejętności.

Strat jest w pełni sprawny technicznie. Znajdą się na nim drobne ślady normalnego użytkowania, ale jak na ten wiek absolutnie nic strasznego. Zdecydowanie polecam. To zawodowy instrument o bardzo oryginalnej specyfikacji i znakomitym brzmieniu.