Fender Stratocaster Japan Vintage ’62 Reissue Candy Apple Red 1999/02

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Stratocaster. Tym razem egzemplarz wyprodukowany w roku 1989 lub 1990 w Japonii. Instrument należy do serii Japan Vintage będącej zbiorem reedycji najbardziej cenionych modeli Fendera z początków historii firmy. Taki odpowiednik znanej i lubianej serii American Vintage/Original produkowany w kraju kwitnącej wiśni. Gitara jest odczuwalnie tańsza niż jej amerykański kuzyn, ale przyświeca jej dokładnie taka sama filozofia – ma odwzorowywać brzmieniem, wyglądem i ergonomią stratocastera jakiego produkowano ponad 60 lat temu, w roku 1962.

Stratocastery w stylu lat 60 należą do najbardziej lubianych wariantów tej gitary. Z jednej strony są to już w pełni ukształtowane i dopracowane wizualnie instrumenty, z drugiej wciąż zachowały cechy pierwotnych Fenderów z lat 50. Cechą charakterystyczną modelu 62 jest gryf o profilu C z palisandrową podstrunnicą i bez ciemnego paska z tyłu (skunk stripe). Korpus gitary jest olchowy i ma typowe dla gitar vintage frezy tylko pod przystawki single-coil. Tak wykonane korpusy są zgodne z oryginalnym projektem i najbardziej cenione. Gitara posiada typowy dla gitar retro osprzęt (mostek i klucze typu vintage) oraz efektowne wykończenie Candy Apple Red, które jest po prostu ikoną fenderowskiego designu. Przetworniki to oryginalne, amerykańskie single typu vintage. Jest to sporym atutem, częściej bowiem spotyka się ten model w wersji ceramicznymi pickupami wschodniej produkcji.

Gitara pomimo swojego wieku prezentuje się szokująco bardzo dobrze i trudno byłoby wymagać więcej od wiosła, które ma ponad 30 lat. Znajdą się minimalne obicia, wgniotki, ryski, ale to wyłącznie nieistotna kosmetyka. Jeśli chodzi o stan techniczny to gitara jest w pełni sprawna i wolna od wszelkich wad. Regulacja gryfu działa, klucze działają, elektronika pracują jak trzeba. Wszystkie części są wciąż oryginalne, instrument nie był naprawiany ani modyfikowany. Progi są w praktycznie idealnym stanie i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.

W komplecie z gitarą jest pokrowiec Fendera.