Fender Stratocaster Japan Vintage 1957 Reissue 2002 2-Tone Sunburst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Stratocaster. Tym razem japońska reedycja wykonana wg klasycznej specyfikacji z roku 1957. Jeśli szukacie tradycyjnego strata, ale nie chcecie wydawać dużej sumy na serię American Vintage/Original lub jakiegoś Custom Shopa, taki japoński wypiek może was w pełni zadowolić, bo to absolutnie profesjonalne wiosło oferujące znakomity stosunek jakości do ceny.

Gitara wygląda niezwykle stylowo. Klasyczny dwutonowy burst, słomiany gryf i jednowarstwowy pickguard doskonale realizują koncepcję strata vintage z drugiej połowy lat 50. W ślad za prezencją w klimacie retro idzie specyfikacja techniczna, zawierająca takie świadectwa epoki jak korpus z frezami SSS czy słusznej grubości gryf z podstrunnicą o radiusie 7.25 cala. To żelazna klasyka i fenderowski kanon. Istnieją wiosła wygodniejsze i bardziej uniwersalne, ale strat w tym klimacie jest ikoniczny i ma swój unikalny charakter.

Ten model jest fabrycznie wyposażony w amerykańskie przetworniki Texas Special. Pickupy mają bardzo charakterystyczne brzmienie, będące jednym ze znaków firmowych Fendera i nie należą do tanich. Wiele modeli japońskich wyposażona jest fabrycznie w niższej klasy, wschodnie przetworniki. Ten model jest z nieco wyższej półki i otrzymał standardowo zawodowe pickupy.

Gitara w bardzo dobrym stanie. Choć ma prawie 20 lat (wyprodukowana między 2002 a 2004 rokiem) prezentuje się fantastycznie i naprawdę trudno wymagać więcej od używanego sprzętu w tym wieku. Jak ktoś będzie bardzo chciał to wypatrzy jakąś małą wgniotkę lub ryskę, ale generalnie sprzęt w nieznacznym stopniu ustępuje nówce jeśli chodzi o wygląd. W kwestii stanu technicznego jest zresztą równie dobrze. Działa wszystko od A do Z, progi są w znakomitym stanie.

 

 

 

 

 

 

 

Back to top