Fender Stratocaster Japan Vintage ’57 Reissue 2-Tone Sunburst 1993/94

Sprzedane
Sprzedane!

Fender Stratocaster Japan Vintage 1957 Reissue 1993/94 2-Tone Sunburst.

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Stratocaster. Tym razem japońska reedycja (fabryka Fuji Gen) wykonana wg klasycznej specyfikacji cenionego rocznika 1957. Jeśli szukacie tradycyjnego strata, ale nie chcecie wydawać dużej sumy na serię American Vintage/Original lub jakiegoś Custom Shopa, taki japoński wypiek może was w pełni zadowolić. To absolutnie profesjonalne wiosło oferujące znakomity stosunek jakości do ceny.

Gitara wygląda niezwykle stylowo. Klasyczny dwutonowy burst, słomiany gryf i jednowarstwowy pickguard doskonale realizują koncepcję strata vintage z drugiej połowy lat 50. W ślad za prezencją w klimacie retro idzie specyfikacja techniczna, zawierająca takie świadectwa epoki jak korpus z frezami SSS czy słusznej grubości gryf z podstrunnicą o radiusie 7.25 cala. To żelazna klasyka i fenderowski kanon. Istnieją wiosła wygodniejsze i bardziej uniwersalne, ale strat w tym klimacie jest ikoniczny i ma swój unikalny charakter. Taka specka wciąż pozostaje na celowniku wielu gitarzystów.

Ten model jest fabrycznie wyposażony w amerykańskie przetworniki single coil. Częściej można spotkać wersję z ceramicznymi pickupami japońskiej produkcji, które nie są tak mile widziane.

Gitara w bardzo dobrym stanie. Choć ma około 30 lat (rok produkcji 1993 lub 1994) prezentuje się bardzo dobrze i naprawdę trudno wymagać więcej od używanego sprzętu w tym wieku. Znajdą się oczywiście ryski, drobne wgniotki i ślady upływu czasu na osprzęcie, ale to tylko kosmetyka. W kwestii stanu technicznego jest równie dobrze. Działa wszystko od A do Z, progi są w znakomitym stanie.

W zestawie pokrowiec, który niestety ma zepsuty suwak w kieszonce na akcesoria.