Fender Stratocaster Custom Shop 60 Reissue Heavy Relic Daphne Blue

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja


Elektryczna Dusza prezentuje Fendera z najwyższej półki. Oto Stratocaster Custom Shop wykonany wg oryginalnej, ikonicznej specyfikacji z roku 1960. Gitara w powalającym i niezwykle rzadkim malowaniu Daphne Blue, w wariancie wykończeniowym heavy relic tj. profesjonalnie postarzona w fabryce. Osady, przebarwienia, wgniotki, przetarcia, spękania składają się na fantastyczny look i niepowtarzalność tego instrumentu. Jeśli macie trochę głębsze kieszenie i szukacie czegoś naprawdę wyjątkowego, ten instrument ma szansę przypaść wam do gustu. W Polsce równie efektownych egzemplarzy ze świecą szukać.

 

Specyfikacja gitary jest dokładnym odtworzeniem wszystkich cech starych Fenderów z lat 60. Te jak wiadomo uchodzą za wzorcowe i zrobiły gigantyczną karierę na największych scenach świata. Oryginały z tamtego okresu kosztują krocie i w zasadzie mają status bardziej kolekcjonerskich relikwii niż instrumentów użytkowych.  Na szczęście są wznowienia, które najlepsze tradycje złotego okresu Fendera kultywują i to z troską o każdy detal.

Gitara to ponadczasowe połączenie olchowego korpusu i klonowego gryfu z palisandrową podstrunnicą. Producent zapewnia, że do budowy użyto  najlepszych,  wyselekcjonowane kawałki drewna. Miłośnikom poprawności historycznej przypadnie do również do gustu fakt, że zarówno body jak i gryf zachowały identyczne jak oryginały  wymiary i parametry. Strat wygląda i leży w ręku dokładnie tak jak egzemplarze z ówczesnej produkcji. Do wykończenia instrumentu użyto rzecz jasna przyjaznego brzmieniu i pięknie starzejącego się lakieru nitro, osprzęt dokładnie odpowiada temu stosowanemu historycznie, a wypordukowane w Custom Shopie przetworniki mają jedyny w swoim rodzaju charakter strata typu vintage, znany z najlepszych nagrań.

Gitara absolutnie profesjonalna, wyszukana i rzadka. Dla miłośników stratocasterów może być to instrument ostateczny.

Egzemplarz z roku 2008, zachowany w idealnym stanie technicznym. Działa wszystko co działać powinno a śladów użytkowania na takim wykończeniu nie sposób stwierdzić. W zestawie fantastyczny brązowy futerał stylizowany na ten z epoki oraz komplet akcesoriów i papierów z certyfikatem na czele.