Fender Stratocaster Custom Shop 1960 Reissue 3TSB

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje wybornego Fendera Stratocastera CS wykonanego wg kanonicznej specyfikacji z pierwszej połowy lat 60.  Gitara zbudowana w roku 1995 – to jeden z pierwszych modeli strata, który produkowano w otwartym w roku 1993 Custom Shopie. Jest to niewątpliwie  interesujący okaz dla fanów marki i miłośników instrumentów o charakterystyce vintage.

Jeśli szukacie poprawnego historycznie strata, który brzmieniowo nawiązywałby do uwielbianych przez gwiazdy klasycznych Fenderów, lepiej trafić naprawdę trudno. Gitara jest książkowym przykładem strata typu 60’s i tylko współczesny, komfortowy 9,5 calowy radius podstrunnicy odróżnia ją od pierwowzorów. Poza tym materiały, konstrukcja, wymiary, osprzęt i elektroniką odpowiadają rozwiązanim stosowanym przez Fendera w latach 60. Olchowy korpus z frezami SSS; regulowany od strony body, 21-progowy gryf o przyjemnym profilu oval C z palisandrową podstrunnicą to tylko, niektóre z wyznaczników klasycznego strata, które spotkamy w specyfikacji tego egzemplarza. Dodatkowo ten egzemplarz wyróżnia się znakomitymi przetwornikami David Allen True 62, które uchodzą za jedne z najbardziej cenionych pickupów do strata tego typu i swoje kosztują.

Gitara ma ponad 25 lat, których zdecydowanie po niej nie widać. Stan techniczny jest perfekcyjny – działa wszystko od A do Z, progi bez większych śladów. W zestawie oryginalny futerał, certyfikat (zamówiony u Fendera duplikat) i papiery. Do wglądu także korespondencja z supportem Fendera dodatkowo potwierdzająca specyfikację i autentyczność gitary.   Jeśli chodzi o wygląd to jak na instrument w tym wieku jest naprawdę super. Znajdą się jakieś minimalne ryski, czy wgniotki, ale generalnie znakomita prezencja. Zdecydowanie warto się zainteresować, to profesjonalny strat z najwyższej póki.

 

 

 

\