Fender Stratocaster Classic Player 60 Sonic Blue

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Opis

Elektryczna Dusza prezentuje świetną gitarę Fender Classic Player 60 Stratocaster w fenomenalnym kolorze Sonic Blue. Instrument to jeden z najwyższych modeli Stratocastera produkowanych przez Fendera w Meksyku – od modelu Standard dzieli go dystans kilku serii i duża różnica w cenie.  Nówka kosztowała bez mała  4000 zł i jest cieszącym się doskonałą  opinią, absolutnie profesjonalnym instrumentem. Nic dziwnego, zaprojektował ten model znany ze współpracy z Bonamasą i Mayerem masterbuilder Greg Fessler. Classic Playery są więc  może i meksykańskie, ale zostały namaszczona przez prawdziwy, amerykański Custom Shop. 

Gitara ma prawie 8 lat, została wyprodukowana w roku 2011. Fakt ten może mieć pewne znaczenie dla osób przywiązujących wagę do detali. Jest to egzemplarz z koszerną, palisandrową podstrunnicą, którą niedawno zastąpiono w tym modelu innym gatunkiem drewna (Pau Ferro). 

Prezencja gitary, jak na ten wiek, jest znakomita i tylko kilka powierzchownych śladów w postaci drobnych wgniotek, czy niewielkich rysek odróżniają ją od nówki. Stan techniczny też nie może budzić żadnych zastrzeżeń. Gitara jest sprawna, wyregulowana i gotowa do gry. Instrument nie był modyfikowany, wszystkie części są oryginalne, fabrycznie zamontowane. Progi nie mają śladów użytkowania. Sprzęt jest ewidentnie zadbany i naprawdę trudno więcej wymagać od używanej rzeczy w tym wieku.  

Jako że w Meksyku można więcej za mniej, gitara oferuje specyfikację i wygląd, za które w wersji USA trzeba by zapłacić pięć razy tyle. Classic Player to sprzęt doskonale wyposażony, wspaniale wyglądający, zupełnie profesjonalny i pod wieloma względami niezwykły. Jest to chyba najbardziej lubiany model Stratocastera jaki wyprodukowano poza USA. Nie powinno to dziwić – gitara została zaprojektowana przez Custom Shop i posiada wiele cech, które zwykle spotyka się na zdecydowanie wyższym pułapie cenowym. 

Ten model powstał na bazie stratocasterów produkowanych w latach 60. Olchowy korpus, gryf z palisandrową podstrunnicą i pickguard w kolorze mint green to zestawienie charakterystyczne dla stratów z tamtego okresu. O vintage’owym charakterze instrumentu informuje zresztą na pierwszy rzut oka zarówno kojarzony z Johnem Lennonem rewelacyjny kolor Sonic Blue, jak i charakterystyczny gryf bez brązowego paska z tyłu. Klucze starego typu, regulacja gryfu od strony korpusu także nie pozostawiają wątpliwości, że instrument ma charakter historycznej reedycji. W korpusie wyfrezowane są otwory jedynie na trzy przystawki single-coil, co także jest należącym dziś do rzadkości (nawet w gitarach produkowanych w USA) bardzo cenionym rozwiązaniem znanym z pierwotnych instrumentów Fendera. 

Paradę klasycznych cech przerywają niewidoczne na pierwszy rzut oka drobne udoskonalenia. Ten model charakteryzuje niezwykle wygodny gryf o profilu C z podstrunnicą o radiusie 12’ i progami medium jumbo. Podobne parametry spotkać można w gitarze Erica Johnsona, która uważana jest z jednego z najwygodniejszych stratocasterów dostępnych na rynku. Taki gryf ułatwia podciąganie i sprawia wrażenie większej ilości miejsca na grę. Z pewnością przypadnie do gustu osobom, które pragną strata tak bardzo klasycznego, jak to tylko możliwe, ale nie mają ochoty mordować się z topornym radiusem 7,25’. Dodatkowo Classic Player 60 posiada most, który zamontowany został na współczesną modłę z użyciem dwóch trzpieni.  Taki sposób montażu poprawia stabilność strojenia. Klasyczne siodełka z giętej blachy sprawiają jednak, że gitara nie utraciła oldschoolowej prezencji. 

Instrument ma fabrycznie zamontowane profesjonalne, amerykańskie pickupy ’69 single-coils spotykane dotąd  tylko w drogich, amerykańskich modelach. Same przetworniki swoją wartość mają i zdecydowanie nie mogą się z nimi równać budżetowe single spotykane w innych gitarach na tym pułapie cenowym.  


Back to top