Fender Stratocaster Artist Eric Johnson 2006

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Stratocaster American Artist Eric Johnson. Egzemplarz wyprodukowany w roku 2006. To oczywiście model made in USA. 

Sygnatura Erica Johnsona to jeden z najwspanialszych stratocasterów na rynku. Gitara to absolutnie profesjonalny i bezkompromisowy instrument, za który w sklepie zapłacić trzeba prawie 10 tysięcy złotych. Ten model jest nieustannie w produkcji i stanowi obok sygnatur Claptona, czy Becka  jeden z filarów sygnaturowej oferty Fendera. Jak wiadomo jedną z podstawowych gitar Erica Johnsona jest właśnie zmodyfikowany strat z roku 1954 (Virginia Strat), na którym nagrał on swoje klasyczne płyty. W nim należy upatrywać największej ilości inspiracji dla naszej dzisiejszej gitary. 

Sygnatura Johnsona to strat w klimacie lat 50. Już dwutonowy sunburst nawiązujący do pierwszych seryjnie stratocasterów daje jasno do zrozumienia, że poruszać będziemy się w klimatach vintage. Jednowarstwowy pickguard, gryf z 21 progami, korpus z koszernymi frezami SSS i wykończenie lakierem nitro to esencja wczesnych stratów, które do dziś cieszą się uznaniem gitarzystów. Poza solidną, staroświecką specyfikacją, podobną do gitar z serii American Vintage, nie mogło zabraknąć kilku zarezerwowanych dla modelu EJ smaczków. Przede wszystkim uwagę zwrócić należy na dedykowane do tego modelu przetworniki, których nie spotkacie w żadnym innym Fenderze. To jedne z najbardziej cenionych singli na rynku i mają brzmienie, które czyni ten model strata wyjątkowym. Drugą kwestią jest niewątpliwie gryf, ze względu na który muzycy decydują się na ten właśnie model. Chodzi o to, że model EJ ma nietypową dla instrumentów w stylu 50’s podstrunnicę z radiusem 12 cali, która pozwala uzyskać niższą akcję strun i dobrze wybrzmiewające podciągnięcia. To rzadka cecha, najczęściej spotyka się w tego typu gitarach radius 7.25 lub 9.5. Interesujący jest również profil soft V. Ogólnie model EJ to jeden z najbardziej komfortowych stratocasterów i jeśli chcecie pogodzić zamiłowanie do stylu vintage z wygodą gry to jedna z lepszych opcji. 

Gitara ma 14 lat, ale zachowana jest w znakomitym stanie. Znajdą się oczywiście jakieś drobne ślady normalnego użytkowania, ale nic szczególnie istotnego. Technicznie wszystko w najlepszym porządku.  Gitara w fabrycznej konfiguracji, niemodyfikowana i wolna od wszelkich wad. Progi mają jedynie bardzo mikre ślady użytkowania i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić. 

W zestawie z gitarą sprzedaję futerał widoczny na zdjęciach.