Fender Stratocaster Artist Eric Clapton Signature 2011 Blackie

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje żelazną pozycję z oferty Fendera. Oto Stratocaster Eric Clapton Signature. Gitara z profesjonalnej, oczywiście amerykańskiej linii Artist inspirowanej legendarnymi instrumentami największych sław.  Na podpisany własnym nazwiskiem instrument z tej serii zasłużyli sobie najwięksi m.in. Jeff Beck, Eric Johnson, Steve Ray Vaughan. W tym zacnym gronie nie mogło zabraknąć Slowhanda, który bez wątpienia jest jednym z najważniejszych użytkowników Fendera Stratocastera w historii muzyki.  

Produkowana od lat sygnatura Claptona cieszy się opinią jednego z najlepszych stratocasterów na rynku i ma rzeszę fanów na całym świecie. Nie jest to tani sprzęt, bo za nowy egzemplarz zapłacić trzeba około 8000 zł, jednak jedyna w swoim rodzaju specyfikacja i błogosławieństwo boga gitary sprawiają, że cena nie zniechęca gitarzystów i każdego roku Fender sprzedaje naprawdę wiele egzemplarzy. 

Gitara w najbardziej kojarzonym z Claptonem czarnym wykończeniu. Na główce poza autografem artysty dostrzec możemy przydomek „Blackie”, który jednoznacznie każde poszukiwać korzeni tego instrumentu w słynnej, złożonej z trzech różnych egzemplarzy (partcaster!)  gitarze, której Clapton używał jako głównego instrumentu od roku 1973 do połowy lat 80. Nie jest to jednak bynajmniej replika tamtego modelu, lecz ciekawa wariacja na jego temat. 

Gdy mocno zużyta oryginalna „Blackie” odeszła na emeryturę, Clapton zintensyfikował bowiem współpracę z Fenderem, której owocem była seria sygnowanych jego nazwiskiem, udoskonalanych przez lata stratocasterów łączących w sobie klasyczne cechy „Blackie” z drobnymi udoskonaleniami wprowadzonymi wg preferencji muzyka. Gitara, którą dziś prezentuję pochodzi z roku 2011 i może się pochwalić aktualną, identyczną jak w fabrycznie nowych egzemplarzach specyfikacją. 

Bazą dla sygnatury Claptona pozostało oczywiście nieśmiertelne połączenie klonowego gryfu z olchowym korpusem. Na wzór stratocasterów typu 50, zachowany został charakterystyczny profil szyjki o kształcie litery V oraz małe progi. Tych jednak nabito na aż 22 (o jeden więcej), zmieniono także promień podstrunnicy, dzięki czemu gitara stała się wygodniejsza i mniej podatna na blokowanie się strun podczas podciągnięć przy niskiej akcji. Clapton eksperymentował przez lata z rozmaitymi przetwornikami, w ostatnich odsłonach jego sygnowanym modelu na stałe miejsce zagrzały wolne od brumu pickupy Noiseless Vintage. Charakterystyczną cechą gitary Claptona jest także rozbudowany układ elektroniczny z niestandardową korekcją. W gałkach tone znajdziemy podbicie środkowych częstotliwości oraz Treble Bass Expander. Te dwie bardzo charakterystyczne dla tej gitary cechy mają istotny wpływ na finalne brzmienie i niewątpliwie wyróżniają ten model na tle innych stratocasterów. 

GItara zachowana w praktycznie idealnym stanie. Jedynie mikroryski widoczne w dobrym świetle odróżniają ją od fabrycznego egzemplarza. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku, działa wszystko od A do Z, konfiguracja jest fabryczna. 

W zestawie oryginalny, tweedowy futerał, który ma drobne ślady użytkowania.