Fender Stratocaster American Original 60’s

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje znakomitego Fendera Stratocastera. Jest to model 60’s ze sławetnej serii American Original (dawniej Am. Vintage), która jest zbiorem reedycji kultowych gitar z ważnych pod względem historycznym roczników. Tym razem sięgamy po kanonicznego strata inspirowanego fantastycznym projektem z początku lat 60. 

Gitara oczywiście made in USA, w odróżnieniu od modeli japońskich i meksykańskich charakteryzuje się dużą konsekwencją w odtwarzaniu prawdy historycznej oraz wysoką jakością zastosowanych komponentów. Konfiguracja jest imponująca i nie może dziwić fakt, że gitary należące do serii Original to jedne z najbardziej cenionych Fenderów. Warto przyjrzeć im się bliżej. 

W latach sześćdziesiątych strat był już instrumentem obecnym na rynku od prawie  dekady i od swego rynkowego debitu zdążył przejść kilka modernizacji cywilizujących nieco jego pierwotną, prymitywną formę.   Instrument ma  charakterystyczny dla tamtego okresu olchowy korpus i szczególnie wygodny gryf o profilu C.  Zgodnie z duchem epoki do specyfikacji trafiła także palisandrowa podstrunnica. Nadaje ona gitarze okrągłe, mniej ostre brzmienie o zdecydowanie szerszym zastosowaniu niż jazgoczące maszynki do country z początku lat 50. To strat o łagodnej, harfowej barwie, która  doskonale sprawdzi się w wielu stylach muzycznych zarówno tych staroświeckich jak i zupełnie współczesnych. 

W specyfikacji gitary spotkamy różne smaczki typowe dla epoki, którą została zainspirowana.  Nie mogło zabraknąć lakieru nitro, osprzętu typu vintage oraz typowych dla pierwszego okresu produkcji Fendera kalkomanii na lakierze. Całość wygląda naprawdę stylowo. Gitara posiada oczywiście zawodową, amerykańską elektronikę  z jednymi z najlepszych przetworników Pure Vintage 65 Grey-Bottom.  Brzmią kapitalnie i pasują doskonale do tego instrumentu.

Zmianą w stosunku do starszych roczników jest radius gryfu. Jest to 9,5 cala, a więc delikatna zmiana w stronę wygody gry.

Gitara wyprodukowana w roku 2018, zachowana w bardzo dobrym (prawie idealnym) stanie. Parę rysek i typowe dla nitro, minimalne przebarwienie lakieru od ręki przy rancie korpusu to jedyne ślady użytkowania. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym prządku. Konfiguracja jest fabryczna, wszystko jest sprawne, progi są w świetnym stanie.

W komplecie z gitarą sprzedaję najwyższej klasy oryginalny futerał z czarnym obiciem i czerwonym wnętrzem oraz komplet papierów z certyfikatem autentyczności na czele. Zestaw jak ze sklepu za odczuwalnie niższą kwotę. Zdecydowanie polecam!