Fender Stratocaster American Original 60’s Shell Pink 2019

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje znakomitego Fendera Stratocastera. Jest to model 60’s ze sławetnej serii American Original (dawniej Am. Vintage), która jest zbiorem reedycji kultowych gitar z ważnych pod względem historycznym roczników. Tym razem sięgamy po kanonicznego strata w wystrzałowym kolorze Shell Pink, inspirowanego fantastycznym projektem z lat 60.

Gitara oczywiście made in USA, w odróżnieniu od modeli japońskich i meksykańskich charakteryzuje się dużą konsekwencją w odtwarzaniu prawdy historycznej oraz wysoką jakością zastosowanych komponentów. Konfiguracja jest imponująca i nie może dziwić fakt, że gitary należące do serii Original to jedne z najbardziej cenionych Fenderów. Warto przyjrzeć im się bliżej.

W latach sześćdziesiątych strat był już instrumentem obecnym na rynku od prawie  dekady i od swego rynkowego debitu zdążył przejść kilka modernizacji cywilizujących nieco jego pierwotną, prymitywną formę.   Instrument ma  charakterystyczny dla tamtego okresu olchowy korpus i szczególnie wygodny gryf o profilu C.  Zgodnie z duchem epoki do specyfikacji trafiła także palisandrowa podstrunnica. Nadaje ona gitarze okrągłe, mniej ostre brzmienie o zdecydowanie szerszym zastosowaniu niż jazgoczące maszynki do country z początku lat 50. To strat o łagodnej, harfowej barwie, która  doskonale sprawdzi się w wielu stylach muzycznych zarówno tych staroświeckich jak i zupełnie współczesnych.

W specyfikacji gitary spotkamy różne smaczki typowe dla epoki, którą została zainspirowana.  Nie mogło zabraknąć lakieru nitro, osprzętu typu vintage oraz charakterystycznych dla pierwszego okresu produkcji Fendera kalkomanii na lakierze. Całość wygląda naprawdę stylowo. Gitara posiada oczywiście zawodową, amerykańską elektronikę  z jednymi z najlepszych przetworników Pure Vintage 65 Grey-Bottom.  Brzmią kapitalnie i pasują doskonale do tego instrumentu.

Zmianą w stosunku do starszych roczników jest większy radius gryfu. W tym przypadku mamy 9,5 cala, a więc nastąpił delikatny ukłon w kierunku wygody gry. Gitara wyprodukowana w roku 2019, zachowana w bardzo dobrym stanie stanie. Ma kilka drobnych śladów użytkowania (małe odpryski na dole), ale nie różni się znacząco od nowego egzemplarza. Pod  względem technicznym również wszystko w najlepszym prządku. Konfiguracja jest fabryczna, progi są w znakomitym stanie.

W komplecie z gitarą sprzedaję najwyższej klasy oryginalny futerał z czarnym obiciem i czerwonym wnętrzem oraz papiery Jest także wajcha i osłona na mostek . Zdecydowanie polecam, bardzo ładny komplet w świetnej kondycji.