Fender Stratocaster Am. Standard Olympic White 2003 RW

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza proponuje gitarę Fender American Standard Stratocaster. Tym razem wersja z palisandrową podstrunnicą i korpusem w wykończeniu Olympic White. To żelazny klasyk Fendera, jedna z najbardziej ikonicznych gitar wszech czasów. 

Ten egzemplarz wyprodukowany został w roku 2003. Jak na piętnastolatka trzyma się bardzo dobrze i trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do stanu technicznego jak i ogólnej prezencji. Gitara ma mikroryski i typowe przebarwienia nabierającego powoli charakteru vintage lakieru, ale ogólnie rzecz biorąc prezentuje się naprawdę bardzo przyzwoicie i stylowo.   Instrument jest oczywiście w pełni sprawny i wolny od wszelkich wad.  Klucze, regulacja gryfu i elektronika pracują jak trzeba. Progi jak sądzę po szlifie, nie mają śladów użytkowania i posłużą długie lata.

Fender wyprodukowany w USA to porządna jakość drewna,  wysokiej klasy osprzęt i solidne wykonanie. Instrument nie jest może najtańszy, ale za to lepiej  utrzymuje wartość na rynku wtórnym, co czyni go dobrym wyborem również z ekonomicznego punktu widzenia. Ten egzemplarz stracił na wartości raz – po opuszczeniu sklepu i do końca swych dni, jeśli nie spotka go jakaś nieprzyjemna przygoda, będzie utrzymywał cenę rynkową na wysokim poziomie.

Gitara powinna  bez problemu zadowolić większość gitarzystów. Najważniejszą cechą serii American Standard jest właśnie to, że te instrumenty są bardzo bezpiecznym wyborem, pozwalającym poznać Stratocastera w najbardziej uniwersalnej odsłonie – pickupy mają optymalny sygnał zarówno dla kanału czystego jak i przesterowanego, radius 9,5 cala nie jest uciążliwy przy współczesnych technikach gry,  progi medium zapewniają wysoki komfort a regulacja gryfu od struny główki ułatwia regulację. To wcielenie strata jest prawdziwym koniem roboczym o tysiącu zastosowań. Nowe gitary z tej serii kosztują ponad 6000 zł, tutaj można kupić stosownie taniej. 

W zestawie oryginalny futerał, który jest trochę sfatygowany, ale spełnia swoją funkcję. 

 

Back to top