Fender Stratocaster Am. Artist Eric Johnson 2-Tone Sunburst 2018

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje  jednego z najwspanialszych Stratocasterów na rynku – wyborną pod każdym względem sygnaturę Erica Johnsona z cenionej serii American Artist.

Gitara to absolutnie profesjonalny, bezkompromisowy i oferujący unikalną charakterystykę instrument. Ten model jest nieustannie w produkcji i stanowi obok instrumentów Claptona, czy Becka jeden z filarów sygnaturowej oferty Fendera.

Jak wiadomo jedną z podstawowych gitar Erica Johnsona jest zmodyfikowany strat z roku 1954 (Virginia Strat), na którym nagrał on swoje klasyczne płyty. W nim należy upatrywać największej ilości inspiracji dla naszej dzisiejszej gitary.

Sygnatura Johnsona to strat w klimacie lat 50. Już dwutonowy sunburst nawiązujący do pierwszych seryjnie stratocasterów daje jasno do zrozumienia, że poruszać będziemy się w klimatach vintage. Jednowarstwowy pickguard, gryf 21 progami, korpus z koszernymi frezami SSS i wykończenie lakierem nitro to esencja wczesnych stratów, które do dziś cieszą się uznaniem gitarzystów.

Poza solidną, staroświecką specyfikacją, podobną do gitar z serii American Vintage, nie mogło zabraknąć kilku zarezerwowanych dla modelu EJ smaczków. Przede wszystkim uwagę zwrócić należy na dedykowane do tego modelu przetworniki, których nie spotkacie w żadnym innym Fenderze. To jedne z najbardziej cenionych singli na rynku – ich brzmienie czyni ten model naprawdę wyjątkowym. Łagodny i liryczny charakter gitary to po części ich zasługa.

Drugą kwestią jest oczywiście przepiękny, cięty z ćwiartek gryf o profilu V i nieczęstym w Fenderach promieniu podstrunnicy 12 cali, pozwalającym uzyskać niską akcję strun i dobrze wybrzmiewające podciągnięcia. To rzadka cecha, najczęściej spotyka się w tego typu gitarach radius 7.25 lub 9.5. Ogólnie model EJ to jeden z najbardziej komfortowych stratocasterów i jeśli chcecie pogodzić zamiłowanie do stylu vintage z wygodą gry to jedna z najlepszych opcji.

Gitara ma 4 lata i zachowana jest w naprawdę znakomitym stanie. Znajdą się oczywiście jakieś naprawdę kosmetyczne ślady normalnego użytkowania, ale ogólnie rzecz biorąc stan nie odstaje znacząco od nowego egzemplarza. Instrument jest rzecz jasna w pełni sprawny, ustawiony i gotowy do gry. Progi są jak nowe.

W zestawie z gitarą oferuję bardzo charakterystyczny dla tego modelu kremowy futerał oraz komplet fabrycznych i akcesoriów i dokumentów z certyfikatem na czele. Dostajecie w zestawie wszystko to, co otrzymalibyście kupując nówkę. Zdecydowanie warto się zainteresować.