Fender Stratocaster 1955 Ri Custom Shop NOS

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Opis

Elektryczna Dusza prezentuje kolejną perełkę z Custom Shopu. Dzisiaj Stratocaster wykonany wg oryginalnej specyfikacji z roku 1955 (drugi rok produkcji strata). Gitary takiej jak ta używał m.in. Buddy Holly, dzięki któremu ówczesna nowość Fendera pojawiła się na największych scenach świata. Instrument z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom wczesnych, korzennych specyfikacji Fendera kiedy to standardowym drewnem używanym do budowy korpusów był jesion. Ten w połączeniu z typowym dla lat 50 klonowym gryfem oferował jasne, dźwięczne, delikatne, naturalnie skompresowane brzmienie znane z niezliczonych nagrań. Oryginalne straty z pierwszego okresu produkcji mają status relikwii i kosztują krocie. Reedycje zaliczają się do najbardziej lubianych gitar Fendera. Wielu muzyków chce mieć w swoim arsenale brzmienie wczesnego strata, które nawet we współczesnej muzyce z łatwością znajduje niezliczone zastosowania. 

Osprzęt vintage, lakier nitro, oldschoolowe pickupy składają się na wierne odtworzenie oryginału z lat 50. Tym, którzy chcieliby ponarzekać na niewygodę starych stratocasterów warto przekazać dobrą nowinę. Zamiast radiusu 7.25” zastosowano w tym modelu współczesny promień 9,5”, dzięki któremu instrument jest wygodniejszy niż  jego pierwowzór. Takiemu odstępstwu od prawdy historycznej wielu czynnych muzyków z pewnością przyklaśnie. 

Gitara wyprodukowana w roku 2012. Posiada drobne ślady użytkowania w postaci rysek, niewielkich zamarkowanych wgniotek przy rantach. Pod względem technicznym wszystko w jak najlepszym porządku. Instrument jest w pełni sprawny i wolny od wszelkich wad. Progi są w doskonałej kondycji, elektronika działa jak trzeba, wszystkie części są oryginalne. Fabrycznie gitara miała zamontowany biały pickguard (jest on w zestawie). 

Razem z gitarą sprzedaję oryginalny tweedowy futerał a także komplet papierów (w tym certyfikat). 

Po względem brzmieniowym i manualnym to instrument z górnej półki. Żelazna klasyka w najlepszym wydaniu. Zdecydowanie warto się zainteresować. 

 

Back to top